full screen background image

Jak na rekonstrukci půdy?

Nebaví vás již situace, že půda je pouze prostorem pro odkládání nevyužívaných a sezónních věcí? Chcete místo staré půdy zařídit krásnou obytnou místnost, dětský pokoj, hernu nebo tvořivou dílnu? I takové využití mohou mít staré půdy, na kterých jsou zatím vidět jen trámy na podlaze a na konstrukci střechy. Stačí jen správně postupovat při rekonstrukci.

 

Zamezte výkyvům teplot na půdách

Základem prací je zakrytí trámů na střeše a vytvoření podlahy, která bývá také jen trámová. Stačí využít potřebné deskové materiály. Trámy na podlaze lze překrýt dřevotřískovými deskami. Trámy na šikmé střeše zase sádrokartonovými deskami. Stěny pak potřebují jen zastěrkovat a vymalovat. podlahy pak jednoduše zakrýt podlahovou krytinou a je téměř hotovo. Nesmíte ale zapomínat na to, že samotné zakrytí střechy a podlahy nedokáže vyrovnat klima na půdách. Ty v zimě doslova promrzají a v létě se naopak přehřívají. Jaká je správná volba izolace půd?

 

Zateplit je třeba střecha i podlaha

Zateplení střechy a podlahy na půdách je ideální variantou při rekonstrukci půd. V zimě dokáže tepelná izolace zabránit pronikání mrazu a chladnutí místností. výrazně snížíte nutnost vytápění půdy a na půdě bude příjemné klima. V létě je efekt zcela opačný. Tepelná izolace brání pronikání tepla od rozpálené střechy dále do místnosti. Zateplené podlahy na půdách dosahují i vysokých zvukově-izolačních schopností. Dokáží zmírnit hluk, který může na půdách vznikat a zabránit jeho šíření dále do domu. To vše můžete vyřešit klidně až po zakrytí trámů deskami na stropě i v podlaze. Existují i způsoby zateplení, které jsou pro to přímo určené.

 

Foukaná minerální izolace na střechy i podlahy

Aplikace foukané minerální izolace je velmi snadná a s její pomocí mohou být zateplovány i střechy a podlahy, které jsou již zakryté deskovými materiály. Stačí vytvořit malý aplikační otvor, kterým se protáhne hadice. Izolant je totiž do prostoru aplikován právě hadicí a vytváří souvislou vrstvu ve všech dutých plochách. Mezi foukané minerální izolace s vysokými izolačními vlastnostmi se řadí tepelná izolace Magmarelax. Na realizaci izolace Magmarelax se specializuje společnost IP Izolace Polná.

 

Kompletní nabídku a informace o tomto způsobu zateplení najdete na www.ippolna.cz.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *