full screen background image

Jak najdu nejlevnější půjčku?

Pokud uvažujete o půjčce a rozhlížíte se po té nejlevnější, máme pro vás pár tipů, podle čeho ji hledat a kde ji najít. Záleží čistě jen na vaší specifické situaci, protože jednotlivé ukazatele mohou být důležité dost relativně.

Pokud se pouze opatrně rozmýšlíte, zda si vůbec nějakou půjčku vzít, bude pro vás nejdůležitějším ukazatelem RPSN (roční procentní sazba nákladů) a celková cena, kterou za úvěr zaplatíte. Podle těchto ukazatelů si můžete jednotlivé nabídky porovnat, zároveň by vás měla ale zajímat fixace úrokové sazby (tj. jestli vám poskytovatel třeba po prvním roce sazbu nezvýší) a penále za případné zpoždění oproti termínu splátky. Rozhodně si prověřte věřitele na diskusních fórech – nemá smysl lézt do tlamy predátorovi, který na vás pošle exekutora, jakmile se s nějakou splátkou opozdíte.   Stejně tak je nutné dát pozor na podvodné společnosti.

Co si budeme povídat – příjmy dvou třetin z nás nedosáhnou na průměrný plat v ČR. Proto pro vás může být nakonec rozhodující výše splátky. Zde kromě RPSN hraje významnou roli také délka doby splatnosti. Zaměřte se v takovém případě na ty prověřené společnosti, které nabízejí dobu splatnosti delší než obvyklých pět let.

Podle výzkumu agentury STEM/MARK se třetina žadatelů o půjčku rozhoduje podle toho, jak rychle jim může být půjčka poskytnuta. Pokud mezi ně patříte i vy, ocitáte se na tenkém ledu, protože mezi poskytovateli okamžitých půjček je víc dravců a podvodných společností než v ostatních segmentech úvěrového trhu. Třikrát si rozmyslete, zda chcete krátkodobou půjčku a od koho. Není lepší vzít to z gruntu a vhodnou investicí odstranit ten kámen na krku, který vás táhne ke dnu?

Zde je náš slíbený tip na nejlevnější půjčku, pokud nechcete strávit večer v džungli nabídek – Hypopůjčku od společnosti TGI Money vám můžeme nabídnout s čistým svědomím, protože vychází žadatelům vstříc ve všech ohledech, které jsme výše uvedli a které považujeme za klíčové. Je velmi nízce úročena (níže než klasické spotřebitelské úvěry), celkové náklady jsou velmi vstřícné, doba splatnosti až 20 let umožňuje snížit výši měsíční splátky na minimum a zákazníci velmi oceňují i rychlost vyřízení žádosti (do 24 hodin víte, zda vám byla Hypopůjčka předběžně schválena). Společnost TGI Money je navíc léty prověřený poskytovatel a zakládá si na férovém a vstřícném přístupu k zákazníkům. Ocenily ji nejen tisíce klientů, ale i arbitr z nejpřísnějších – sdružení spotřebitelů Umbrella. Schválně si Hypopůjčku vyzkoušejte zde na kalkulačce spotřebního úvěru. Uvidíte, že vám nelžeme.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *