full screen background image

Jak pomocí sluneční energie osvítit komunikaci?

V každém společnosti s velkým firemním zázemím či obci je velké množství firemních ploch, parkovišť, volných prostor a také komunikací. I v případě špatného počasí a v nočních hodinách je ale u těchto komunikací nutné zajištění dokonalého osvětlení. Jenže za nákup lamp jsou mnohdy utraceny statisíce a za jejich roční provoz další desítky tisíc. Ideální variantou by bylo, kdyby se za provoz osvětlení komunikací vůbec platit nemuselo a mohly být napájeny třeba ze sluneční energie. V dnešní době se nejedná o žádnou science-fiction, ale o reálnou možnost.

 

Solární LED lampy využívají energii, která je zdarma

Ještě před nedávnem byla solární energie u osvětlení využívána především jen pro obrysové osvětlení, které nedisponuje dostatečnou silou vydávaného světla. To už ale v současnosti neplatí. Na trhu jsou totiž solární LED lampy, které mohou být využity pro plnohodnotné a maximálně efektivní osvětlení komunikací, cest a dalších firemních prostor. Energie potřebná pro provoz světla je čerpána jen z obnovitelných zdrojů a světlo nepotřebuje žádné dodatečné napájení z elektrické sítě.

44969_1184__vyrp14_1092IMG_5345R

Některé modely jsou dokonce inteligentní

Vývoj v této kategorii solárních svítidel už dokonce postoupil tak daleko, že jsou vynalézány a vyráběny inteligentní LED solární osvětlení. Panel načerpá energii ze světla, která se uloží do baterie. Plně nabitá baterie vystačí i na 3 dny užívání. Inteligentní LED solární osvětlení ale dokáže s energií ještě šetřit. Je totiž vybaveno pohybovým čidlem. V momentě, kdy čidlo zaznamená pohyb, je intenzita záření na hodnotě 100%. Pokud pohyb není zaznamenán, automaticky se intenzita sníží na 30%.

 

Pestrou nabídkou disponuje Ledsolution.cz

E-shop ledsolution.cz je na našem trhu jedním z největších specialistů na LED osvětlení ve všech kategoriích. Nechybí ani nabídka LED solárních lamp s několika druhy, včetně inteligentních systémů. Díky patentovanému systému chlazení českého výrobce LEDEOS dosahují nabízené modely životnosti až unikátních 80 000 hodin.

Detailní informace a nabídku najdete na www.eshop.ledsolution.cz.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *