full screen background image

Jak postupovat při výběru svářečky? Co byste měli zohlednit?

Pokud plánujete investovat do moderní svářecí techniky, měli byste se zaměřit na několik základních parametrů. U svářečky je nezbytné zohlednit vlastnosti a funkce. V současné době jsou k dostání různé modely, přičemž některé jsou vhodné pouze do domácích dílen, jiné zvládnou i náročný provoz ve výrobních halách. V následujících řádcích vám představíme, jaké svářečky existují a pro jaké účely se používají.

Velice používané jsou zejména svářečky označené jako MMA, které disponují svářecími invertory, s nimiž se naučí pracovat i začátečník. Velkou výhodou je, že svářečka nepotřebuje bombu s plynem, vyznačuje se kompaktními rozměry a perfektní skladností. Vzhledem k nízké hmotnosti se s ní také snadno manipuluje.

 

MIG/MAG svářečky

Jako další se nabízí svařovací technika MIG/MAG, což je v podstatě svářečka CO2, s níž snadno spojíte k sobě i tenké plechy. Svár není pokrytý struskou, zatímco u MMA svářečky ano. MIG/MAG nachází uplatnění při svařování karoserie. Počítejte však s tím, že potřebujete i plynovou bombu. Zařízení je navíc těžší a větší, a tím pádem je ztížená i samotná manipulace se svářečkou.

 

TIG svářečky

Ještě existuje svařovací technika TIG, při níž se svařuje s takzvanou neodtavitelnou elektrodou z wolframu v ochranné atmosféře. Při svařování se materiál přidává, přičemž daná technika vám pomůže při svařování oceli, nerezu i hliníku.

Jestliže hledáte vybavení do své dílny, podívejte se do nabídky internetového obchodu www.centrum-naradi.cz, který má pod svými křídly firma TR-WELD s.r.o. Připraveny jsou svářečky, baterie, nářadí, nástroje, potřeby pro železářství, sáčky i filtry do vysavačů, uhlíky a potřeby na zahradu. Sortiment je opravdu široký a přijde si na své každý. Tak neváhejte a pusťte se do nakupování nových pomocníků. Stanou se vaší pravou rukou při každodenní práci.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *