full screen background image

Jak přivést do skladů a výrobních hal ještě více denního světla? Využijte světlovody Solatube!

Moderní i starší výrobní haly společně se skladovými prostory mají jednu věc společnou. Jedná se o rozlohou velký vnitřní prostor, který bývá nedostatečně osvětlen. Pokud jsou v konstrukci pláště okna, tak pouze ty totiž k dokonalému osvětlení celého interiéru nestačí. Svítit celý den s umělým osvětlením ale není nejzdravější ani nejlevnější řešení, i když světla v současnosti mohou být levná. Přírodní svit je zadarmo a tak je vhodné právě tento svit využít co nejvíce. A přesně k tomu mohou posloužit světlovody Solatube.

Solatube – specialista na světlovody pro soukromé i komerční využití

Světlovody na trhu rozhodně nejsou žádnou novinkou. Do domácností, skladů a průmyslových objektů se využívají již několik let. Jejich hlavním účelem je zachycení denního světla na střeše objektu pomocí kupole. Kupole jsou vybaveny technologiemi, které mají zachytit maximální množství světla, které následně předávají do tubusu. Tubusy jsou vyrobeny z vysoce odrazivého materiálu, aby docházelo jen k minimálním světelným ztrátám při přesunu paprsků. Nakonec jde celé světlo do difuzéru, který se má postarat o ideální rozptyl světla v interiéru. Existuje hned několik druhů a značek světlovodů a každý model má jiné přednosti. Světlovody Solatube se ale v tomto oboru řadí mezi špičku a to nejen na našem, ale také na světovém trhu.

 rezidencni-instalace-01-07

Novinkou v nabídce je Solatube – SkyVault Collector

O kvalitách světlovodů Solatube se můžeme hned přesvědčit. Detailněji si totiž představíme nejnovější produkt z nabídky společnosti. Jedná se o světlovod Solatube – SkyVault Collector. Unikátní vlastnosti tento světlovod shromažďuje především v zóně zachycení světla, tedy v kupoli. Je totiž schopen zachycovat maximální množství dopadajících paprsků a to i těch, které dopadají pod ostrým úhlem. Dokonce i v zimních měsících a v mračném počasí čerpá z venkovního světla maximum. Navíc brání vstupu infračervených paprsků, takže brání přehřívání interiéru. Solatube – SkyVault Collector je skvělou volbou právě pro haly a průmyslové prostory. Tubusy jsou samozřejmě také vyrobeny z vysoce odrazivého materiálu a difuzér zajistí optimální rozložení světla.

 rezidencni-instalace-05-15


TAG


Jeden komentář u “Jak přivést do skladů a výrobních hal ještě více denního světla? Využijte světlovody Solatube!

  1. Dobrý den, článek mě velmi zaujal. O této technologii slyčím poprvé, mohli by jste mi doporučit nějaké stránky či fórum, kde bych se o tom mohl dozvědět víc? Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *