full screen background image

Jak řešit úklid průmyslových a komerčních prostor?

Stejně jako domácnosti, tak i průmyslové areály, výrobní podniky nebo skladové haly potřebují pravidelný úklid. Co vlastně takový průmyslový úklid obnáší a jak si s ním poradit?

Úklid rozsáhlých prostor není nic snadného. Zejména pokud nedisponujete potřebným technickým vybavením, může takový úklid zabrat spoustu času, který draze zaplatíte a ani výsledky nebudou zrovna bezchybné. Nejsnazším řešením je proto přenést starost o čistotu v podniku na profesionální firmu, která se na úklid průmyslových či jiných komerčních prostor zaměřuje.

Firma, kterou si vyberete by měla disponovat potřebnou profesionální technikou, protože právě ta pomáhá docílit vysoké produktivity práce, díky úsporám za personální náklady. Nezbytným vybavením jsou například zametací a mycí stroje, tlakové čističe, případně výškové montážní plošiny. Vysoké efektivity úklidu pomáhá dosáhnout i precizní organizace práce a účinné nakládání s čistícími prostředky. Také v oblasti čistících prostředků je vhodné volit profesionální úklidovou chemii. Jednou z oblíbených značek jsou české výrobky Cormen, v jejímž sortimentu nechybí velká balení silně koncentrovaných prostředků.

Společnosti realizující průmyslový úklid, obvykle nabízejí činnosti jako:

  • Strojní čištění podlah
  • Čištění konstrukcí a vnitřních stěn a stropů průmyslových hal
  • Čištění opláštění budov
  • Čištění výrobních strojů a dalších zařízení
  • Čištění filtračních jednotek a výměny filtrů
  • Mytí oken
  • Odstranění prachu a mastnoty
  • Úklid venkovních prostor a parkovišť

 

A jak se nespálit při výběru úklidové firmy?

Zajímejte se, jakou používají techniku a stroje. Zeptejte se, na způsob proškolování zaměstnanců úklidu a nezapomeňte si také vyžádat konkrétní reference na úklid podobných provozů či obdobně rozsáhlých hal. Neváhejte si potom do těchto firem přímo zavolat a vyptat se na spokojenost s úklidem. Poskytněte poptávaným úklidovým firmám potřebné informace o typu a velikosti provozu a nechte si vše nacenit. Zkuste je požádat o podrobné rozpoložkování – jaké činnosti a s jakou četností jsou v cenové nabídce zahrnuty. Díky tomu budete schopni si jednotlivé firmy mezi sebou porovnat.

Dalším plusem, který může rozhodnout o výběru úklidové firmy je možnost odebírat úklidový servis v rámci náhradního plnění, díky čemuž splníte povinný podíl OZP (zaměstnání osob se zdravotním postižením v podnicích s více než 25 zaměstnanci) a ušetříte na odvodech státu.




Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *