full screen background image

Cesta granulí: z výroby až do misky

Pro své chlupaté kamarády chceme to nejlepší a tak pečlivě hlídáme, čím je krmíme. Většinou sáhneme po granulích, které jsou pohodlným způsobem krmení. Jaká je jejich cesta, než se dostanou k nám a nasypeme je psovi do misky?

 

Složitá výroba

Výrobci jednotlivých značek psích granulí přichází neustále s inovacemi a novým složením, které je čím dál lepší a dá našemu zvířeti vše, co potřebuje. Napadlo vás ale někdy, co vše musí taková granule absolvovat, než se dostane do misky? Vstupní suroviny, samotná výroba, přeprava granulí k balení a následná distribuce. Mnoho majitelů už dnes pečlivě sleduje, z čeho jsou granule skutečně vyrobené, přesto si nikdo moc neuvědomuje, o jak složité technologické procesy se jedná. Mezi nejběžnější dnes patří extrudování, pečení a peletování – lisování granulí za studena. Všechny tyto technologické postupy mají své výhody i nevýhody, vždy je ale na prvním místě zdraví zvířete, pro které jsou určené.

 

Vše pro psa

Granule a jakékoliv zvířecí pamlsky se skládají rovnou z několika různých surovin, jako jsou živočišné kultury, maso, zelenina, obiloviny, ale mohou obsahovat i květiny a byliny, které napomáhají k lepšímu trávení a následnému vstřebávání všech látek obsažených v granulích. Ale aby se to všechno dokázalo vejít do jedné malé granulky, vše mají na starosti stroje a potrubní systémy, skrze které probíhá celkové přepravování jednotlivých složek. Je totiž velice důležité, aby množství tuků, vlákniny a dalších jiných složek odpovídalo nutričním hodnotám tak, aby následně u psů nedocházelo ke zdravotním problémům, jako je obezita, srdeční vady, sepse žaludku a mnohé další a granule poskytovala psovi všechny potřebné živiny ve správném poměru.

Výrobce během zpracovávání, výroby, balení a následné expedice musí dodržovat přísné normy, a veškerou tuto práci mu usnadňují všemožné stroje, potrubí a přepravníky společně s dávkovači přesně tak, aby byl ve výsledku spotřebitel i jeho mazlíček co nejvíce spokojený.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *