full screen background image

Silniční a letecká přeprava: Kterou využít pro přepravu vaší zásilky?

Rozdíl mezi leteckou a pozemní přepravou není jen v ceně. Existují totiž i další odlišnosti. V tomto článku vám osvětlíme, která možnost je pro váš balík ta nejlepší.

Spousta podnikatelů řeší otázku, který způsob přepravy zásilek vlastně zvolit. V dnešní době je k dispozici řada možností. Moře, vzduch ani pevná země už nejsou překážkou. Ba naopak, jsou velkým pomocníkem právě při doručování. Jaké jsou ale rozdíly mezi leteckou a silniční přepravou?

 

Letecká přeprava nemusí být rychlejší

První, co většinu lidí napadne, když se řekne letecká přeprava, je určitě rychlost. Zdolat značné vzdálenosti vzdušnou čarou přece musí být jednodušší a efektivnější. V mnoha případech to ale neplatí. Mezinárodní přeprava po Evropě zpravidla trvá podobnou dobu letadlu i silničním prostředkům. Je to způsobeno zejména úkony na letišti a povinnostmi, které je před a po cestě nutné vykonat.

Přeprava zásilek mimo Evropu letadlem ale patří mezi velice efektivní způsoby. Oproti silniční přepravě nabízí mnohem větší rychlost i menší finanční zátěž. Proto se používá zejména při dovozu rychle se kazících produktů (například potravin). Díky snadnému předvídání odletu a času příletu pak patří mezi lídry v mezistátní přepravě.

 

Silniční přeprava nezůstává pozadu

Pozemní přeprava přijde vhod zejména při doručování zásilek v rámci České republiky. Dobře propojená síť silnic a dálnic ale umožňuje i efektivní doručování po celé Evropě. Na internetu dokonce naleznete výpočty, kdy je doprava pomocí dodávek efektivnější a rychlostně srovnatelná s tou leteckou. Při využití nákladních automobilů řidiči narážejí na omezení rychlosti na dálnicích, což přepravu objemnějších zásilek prodlužuje.

Silniční přeprava navíc stále patří mezi nejlevnější způsoby dopravy. I přes rostoucí ceny pohonných hmot se náklady stále drží na přijatelných číslech. Pro vaše podnikání i osobní účely tak skvěle poslouží. Zejména v rámci Evropské unie, kde se doba dodání pohybuje i kolem 2 až 5 dnů.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *