full screen background image

Průmyslové ventilátory do hal o velikosti 1000 m3

Bez spokojených zaměstnanců se vaše firma nikdy nestane úspěšnou. Přestaňte se honit za ziskem jen skrze modernizaci výrobních strojů a vylepšování stávající technologie. Zaměřte se na podstatu úspěchu a zajistěte svému týmu ty nejlepší podmínky k práci.

 

Nevhodný vzduch na pracovišti

Kanceláře jsou většinou plné těžkého nevětraného vzduchu a místem s nízkým dopadem slunečních paprsků. V tovární hale naopak najdete celou řadu pachů, které při dlouhodobém přehlížení mohou zapříčinit i vážnější zdravotní komplikace. Takových míst, kde se dá kvalita vzduchu vylepšit je samozřejmě daleko více. Připomeňme si třeba restaurační zařízení, sportovní centra, dílny, servisní střediska nebo bary.

Představme si průmyslové ventilátory, které jsou díky své kvalitě osvědčeným řešením i do míst s nepřetržitým provozem.

 

Jak se průmyslové ventilátory rozdělují

Nevystavujte své zaměstnance zbytečným rizikům a podpořte jejich tvůrčí schopnost, nadšení pro práci a vitalitu efektivním opatřením. Průmyslové ventilátory dělíme do několika základních kategorií dle způsobu jejich využití. Setkat se můžete s následujícími typy.

 

Axiální průmyslové ventilátory

Axiální průmyslové ventilátory se vyznačují nadstandardním výkonem a pro své vlastnosti jsou vhodné do průmyslových objektů, skladů, kancelářských prostor, restaurací, ale i zemědělských provozoven. Jedná se o technicky způsobilé zařízení určené k nepřetržitému využívání.

 

Střešní ventilátory

Tento typ průmyslového ventilátoru je určen k odvětrávání nebytových prostor s přímým napojením na střechu. Vysoký výkon poskytuje vždy nadstandardní výsledky i v těch největších lokacích. Vhodné jsou k užití v garážích, nemocnicích, trafostanicích, bazénech, obchodních centrech, dílnách nebo továrnách.

 

Odtahové venkovní ventilátory

Důmyslné řešení odsávání vzduchu z nebytových i bytových prostor pro venkovní instalaci. Průmyslové ventilátory tak nenarušují svým hlukem vnitřní odvětrávané prostory. Pro tyto vlastnosti jsou vhodné pro dílny, restaurace, obchody, kanceláře nebo kuchyně. Nekompromisní spolehlivost a dlouhou životnost pak zajišťuje přítomný motor s kuličkovým ložiskem, ten mají všechny průmyslové ventilátory. Venkovní ventilátory chrání mřížka.

 

Podlahové průmyslové ventilátory

Slouží především tam, kde je potřeba zajistit vyšší cirkulaci vzduchu. Podlahový systém přináší okamžité výsledky. Výhodou je snadná manipulace, jelikož k jeho aktivaci stačí zásuvka.

 

Šnekové radiální ventilátory

Nazýváme i odstředivé ventilátory a jsou známé pro vysoký statický tlak a zároveň velký průtok vzduchu. Pro tyto důvody je využijete v místech s delším potrubím.

 

Komínové ventilátory

Dokážou vyřešit špatný tah komínu, který stojí za celou škálou komplikací. Stačí je umístit do kouřovodu a okamžitě si zjednodušíte zatápění, spalování i odvod spalin.

 

Speciální ventilátory

Specifické průmyslové ventilátory řeší problémy v prostoru s agresivními a výbušnými látkami. Pokud potřebujete opravdu spolehlivé řešení, zvolte odolné ventilátory, které si dokážou poradit i v naprosto nestandardních podmínkách.

 

Vysoušeče rukou

Pro běžného občana nejznámější typ průmyslového ventilátoru, který je k vidění na všech moderních veřejných toaletách.

 

Jak vybrat průmyslový ventilátor do haly o velikosti 1000 m3?

Průmyslové ventilátory dokážou s okamžitým účinkem zvýšit kvalitu ovzduší v libovolné průmyslové hale. Pro správný výběr je však třeba trochu pečlivosti. Nejdůležitější je určit správný průtok vzduchu. Vysvětlíme si tento výpočet na jednoduchém příkladu.

Jaký ventilátor budete potřebovat pro skladovou a výrobní halu s manipulačním prostorem 1000 m3?  K výpočtu využijte kalkulačku na stránkách VENTILÁTORY.cz, které nabízejí všechny zmíněné druhy průmyslových ventilátorů v mnoha variantách. Stačí tento údaj zadat do kalkulačky výpočtu ventilátoru a získáte požadovanou hodnotu průtoku vzduchu k zajištění nejlepších výsledků. Na uvedeném příkladu je nastavení pro objem místnosti 1000 m3. Doporučený průtok vzduchu ventilátorem je 3000 – 5000 m3/hod.

Dražší zařízení pořídíte do 50.000 Kč a může se jednat například o střešní ventilátor s úsporným EC motorem v černé barvě s životností až 40 000 hodin. Pro vyhřívání středních stavebních prostor, garáží, obchodů, skladů, hospodářských prostorů, ale také dílen se podívejte po profesionálním teplovzdušném ventilátoru s možností připojení hadice Master RS 40.

Haly do 1.000 m3

V následujících halách a prostorech by měly mít doporučené střešní, potrubní, nástěnné nebo profesionální teplovzdušné ventilátory:

  • V průmyslovém areálu na ul. Vrahovická
  • Ve skladovém prostoru v ulici Starobylá, Praha – Háje
  • V obchodních prostorách v komerční zóně Horní Počernice
  • Ve skladových a výrobních prostorách v Teplicích v blízkosti silničního tahu E442

 

A jak správně zapojíte axiální průmyslový ventilátor?

Axiální průmyslový ventilátor zapojíte skrze svorkovnici (čokoláda). Ze zdi jsou ve většině případů vyvedeny tři vodiče a k nim je nutné zařízení připojit. Podle typu a stáří elektroinstalace narazíte na odlišnost jednotlivých barev.

Nejčastěji se pak setkáte s hnědou, popřípadě černou (označení L fáze), modrou (označení N pracovní nula) a zelenožlutou (označení PE uzemnění). Shoďte jističe a spojte přes svorkovnici černý nebo hnědý drát do svorky L. Modrý drát do svorky N a zelenožlutý drát do příslušné svorky. Dráty uchyťte šroubem a dotažení zkontrolujte mírným tahem proti.

 

Co se stane, když hala nemá správný typ průmyslového ventilátoru?

Průmyslový ventilátor instalovaný v hale, který nebude mít dostatečný průtok vzduchu, nedokáže zamezit vzniku celé řadě komplikací. Zaměstnanci budou dýchat těžký vzduch společně s větším množstvím prachu. Kromě toho se v hale objeví i plíseň. Zdraví budou ohrožovat i těžké kovy, které dýcháme společně se vzduchem. Do něj se totiž dostávají mikročástice při spalování fosilních paliv, těžbě a z metalurgického průmyslu.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *