full screen background image

Jak se provádí sanace vlhkého zdiva? Podívejte se na moderní techniky

V současné době se při stavbě rodinného domu myslí na dobrou izolaci nejen proti vlhku. Pokud se však pouštíte do rekonstrukce starší nemovitosti, je nezbytné zjistit i to, v jakém stavu je izolace. U některých objektů není vůbec žádná, a potom na scénu nastupuje sanace vlhkého zdiva.

Jestliže vás trápí vlhké zdivo a plísně v místnostech, nejspíše je na vině nedostatečná izolace. Existují však moderní techniky, které se mohou aplikovat na jakýkoliv druh zdiva. Jak tedy probíhá sanace vlhkého zdiva? Na koho se v dané oblasti obrátit?

 

Chemická injektáž pro všechny druhy staveb

Velice známé je takzvané podřezání zdiva, které se provádí pomocí diamantového lana, případně řetězové pily. Proces i výsledek jsou v obou případech podobné, nicméně například řetězová pila se používá jen u cihlových staveb, ovšem diamantové lano dokáže proříznout i vskutku tvrdé materiály.

V posledních několika letech se však do popředí prodírá chemická injektáž zdiva, kterou je možné aplikovat v podstatě na jakoukoliv stavbu. Při chemické injektáži se vyplňují a zužují póry zdiva speciální látkou, a tím je dosaženo vnitřní vodoodpudivosti. Póry se zaplňují silikonovými mikroemulzemi či krémy, akrylátovými gely i polyuretanovými pryskyřicemi. Konkrétní látku zvolí vždy odborník poté, co zhodnotí nemovitost a její potřeby.

 

Elektroosmóza

Další variantou sanace je takzvaná elektroosmóza, která je zase založena na fyzikálních jevech. Ve zkratce se jedná o vysoušení zdiva na elektrofyzikálním principu.

Obraťte se na specialistu, jenž moderní metody používá. Jedním z nich je František Hróz, který garantuje nízké ceny a provádí izolace i sanace vlhkých budov. Vysvětlí vám vše potřebné, zvolí vhodnou technologii a vše provede k vaší spokojenosti.




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *