full screen background image

Jak snížit náklady na provoz firmy, ale zachovat maximální efektivitu práce?

Tuto otázku si pokládá každý den velké množství manažerů a vlastníků firem, ať už se jedná o velké průmyslové výrobní haly nebo jen o menší firmy s několika zaměstnanci. Každá firma by chtěla dosahovat vyšších zisků a minimalizovat náklady na každodenní chod firmy. Řešení na snižování nákladů je hned několik. Musíte si ale dát pozor, aby byla zachována maximální efektivita práce. Jinak řečeno, úpravy nesmí být na úkor komfortu práce a chodu firmy.

 

Podceňovanou oblastí je stále osvětlení

Velké množství firem investuje nemalé finance do komfortnějšího vybavení, které zajistí odvedení práce v rychlejší době a zvětší tak pracovní efektivitu. Velmi často se ale zapomíná na oblast, která znamená i několikatisícové výdaje každý měsíc. V případě velkých průmyslových provozoven se může jednat o výdaje přesahující částku 10 000Kč ročně. Konkrétně se jedná o výdaje na osvětlení. Pokud ve vaší firmě využíváte pro osvětlení klasické žárovky a zářivky, jsou výdaje obrovské. Vše ale může vyřešit nákup LED osvětlení.

 

LED osvětlení má nižší provoz až o 80%

Zdá se to téměř jako nemožné, ale LED osvětlení dokáže opravdu snížit výdaje v této oblasti třeba až o 80%. Výše úspory samozřejmě záleží na druhu a technologii dosud využívaného osvětlení. LED technologie osvětlení je navíc schopna produkovat mnohem zdravější světlo pro naše oči. Zejména denní bílá světla, která jsou nejblíže ke klasickému slunečnímu svitu, jsou pro lidské oko nejpříznivější. Zaměstnance tak ani při dlouhodobé činnosti pod umělým osvětlením nebudou bolet oči. Naopak pro relaxaci je nejvhodnější teplá bílá.

 

Žárovky, zářivky i bodová světla

Druhy LED osvětlení jsou v současné době opravdu pestře zastoupenou kategorií. Lze vybírat kvalitní LED žárovky se závitem E 27 i E14. Nechybí ani žárovky s různými druhy patic pro konkrétní montáže, například do stropních podhledů. U firem jsou velmi vyhledávanou oblastí také zářivky využívající LED technologii. Nákup LED osvětlení je sice investicí, ovšem její návratnost je velmi rychlá. LED osvětlení má také nejdelší životnost ze všech druhů osvětlení na současném trhu. S postupem času navíc nic neztrácí na své intenzitě a čistotě světelného toku.

Širokou nabídku LED osvětlení všech variant najdete na shop.emos.cz.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *