full screen background image

Jak vybrat pohon pro křídlovou bránu?

Doby, kdy bylo nutné dojet ke vratům, vystoupit z auta, ručně otevřít bránu, najet dovnitř a poté ještě zavřít bránu, jsou už dávno pryč. Díky pohonům bran se stává z najíždění a vyjíždění pohodová záležitost, při které můžeme po celou dobu pohodlně setrvat v autě. Automatické otevírání a zavírání je již dnes součástí mnoha objektů a při plánování se považuje za samozřejmost. Vybrat takový pohon však vyžaduje jistou dávku přípravy, neboť je nutné sledovat několik parametrů v závislosti na typu brány.

 

Křídlové brány

Křídlové brány se dělí na jednokřídlé a dvoukřídlé. Obě podkategorie se otevírají směrem dovnitř, nezapomeňte si tedy vymezit za bránou dostatek prostoru. Při výběru pohonu vrat je stěžejní si změřit délku křídla brány, zjistit hmotnost křídla a zanalyzovat intenzitu vytížení.

 

Typy pohonů

Pístové pohony jsou známy zejména pro svůj pocitově měkký chod. Vyžadují přívod elektrické energie a kvalitní usazení na pantech. Druhým typem je podzemní pohon, který se vyznačuje vysokým výkonem a absencí nadzemní schránky – jak už z jeho napovídá, není tedy téměř vidět. Pojezdové pohony jsou posledním typem a jejich použití se doporučuje pouze u bran, jejichž hmotnost nepřesahuje 250 kg.

 

Dálkové ovládání

Budete-li garážová vrata vybavovat automatickým pohonem, opomenout byste určitě neměli dálkové ovládání. Jedině tak docílíte toho, že se z otevírání vrat nestane nudná záležitost, ale komfortní rutina. Otevírání vrat takovým způsobem probíhá jednoduše skrze radiový vysílač pomocí stisknutí tlačítka.

Ať už se budete rozhodovat pro ten nebo onen typ pohonu, berte v první řadě na vědomí kompatibilitu s vašimi vraty. Jedině tak docílíte kýžené efektivnosti. Před výběrem pohonu garážových vrat si také určete, co od nich přesně očekáváte, a případně si tak předem zadejte požadavek na modifikaci, například v podobě dálkového ovládání.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *