full screen background image

Posezení na zahrádce počasí nezkazí

Venkovní zahrádky u restaurací i kaváren jsou u zákazníků velmi oblíbené. S příchodem podzimu je ale mnoho podniků ruší, což je škoda. Pohodlí i na podzim nabídne zastřešení venkovních posezení.

 

Proti slunci i dešti

Navýšení kapacity, možnost nabídnout posezení na čerstvém vzduchu i oblíbenost mezi hosty, to jsou nejčastější důvody, proč majitelé bister, restaurací a kaváren zřizují u svých podniků venkovní zahrádky. Aby se ale hosté na zahrádce cítili příjemně a vraceli se, musí mít k posezení vhodné podmínky. V létě je největším nepřítelem ostré slunce, na jaře a na podzim pak častý déšť. Zastřešení venkovního posezení ochrání hosty před rozmary počasí i udrží nad zahrádkou stín. Reklamní slunečníky, které často vídáme, nejsou moc estetické a při větru nebo dešti se musí složit, aby se nepoškodily. Řešením tak je markýza nebo pergola, které z venkovního posezení vytvoří příjemné místo, které mohou zákazníci využívat nejen v létě a prodlouží tak sezónu.

 

Pro pohodlí hostů

Z otevřeného prostoru, kam lze umístit jen stolky a židle, udělá zastřešení další místo, které je příjemné a lidé v něm rádi stráví čas a poskytuje také určité soukromí. Zvolit pro zastřešení lze markýzu, která jde kdykoli zatáhnout a je poté téměř neviditelná, nebo pergolu. Ta má pevnou konstrukci, nejde ji tak jednoduše přemístit a hodí se tak i k podnikům, které mají venkovní posezení mimo hlavní budovu. Pergola může stát samostatně, třeba i přes cestu, markýza naopak vyžaduje pevnou zeď, do které je možné ji ukotvit. Oblíbeným řešením je také kombinace obou variant, tedy konstrukce pergoly se zastřešením markýzou.

U pergoly lze vyplnit boční stěny a získat uzavřený prostor, do kterého lze umístit například topná tělesa. Pak může venkovní posezení sloužit zákazníkům i v zimě.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *