full screen background image

Jak získat spolehlivé informace o tepelných čerpadlech

Tepelná čerpadla jsou i u nás od 90. let 20. století žádaným alternativním zdrojem obnovitelné energie. Představují speciální zařízení, která převádí teplo z okolního prostředí do vytápěných budov nebo jím ohřívají vodu.

Trh nabízí několik druhů tepelných čerpadel – podle toho, zda berou teplo ze vzduchu, vody, nebo země – a zda ji předávají vodě, či vzduchu.

Výběr konkrétního tepelného čerpadla je ovšem individuální záležitost, která vychází z řady vstupních podmínek. Obecně platí, že menší investicí je tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, které má ale nižší účinnost a vyšší hlučnost. Systémy země/voda sice stojí víc, ale následně jsou podstatně efektivnější. Pokud tedy můžete do své zahrady položit plošný kolektor, případně bydlíte v horách, použijte tepelné čerpadlo země/voda, abyste následně ušetřili co nejvíce elektřiny.

Rozhodování o tepelném čerpadle a následný výběr vhodného typu se rozhodně vyplatí neuspěchat. Doporučíme vám 3 kanály, jimiž se k vám dostanou spolehlivé informace o této problematice:

Odborné časopisy a webové portály

Kvalitní články o tepelných čerpadlech vychází v časopisu Stavebnictví, který má i svou elektronickou verzi. Mezi další tituly, které se jim věnují, náleží Můj dům, Dům a byt, Topenářství – instalace, CTI info, Inteligentní budovy, EnergiePlus+ nebo Český instalatér.

Zajímavé informace vám poskytnou servery TZB-info, Abeceda čerpadel či Nazeleno.cz.

Řadu aktualit z tohoto oboru, kromě jiného i videozáznam konference Nová zelená úsporám 2015 nebo prezentace z odborných přednášek přináší internetové stránky Asociace pro využití tepelných čerpadel (avtc.cz).

Recenze uživatelů tepelných čerpadel

Velmi užitečné může být zhlédnutí databáze referenčních staveb – rodinných, komerčních a dalších objektů, které jsou vytápěny tepelnými čerpadly. Prozradíme vám, že mezi recenzenty jsou i známé osobnosti. Seznamte se s jejich zkušenostmi!

Individuální řešení navržené odborníky zdarma

Každý dům je ovšem jiný. Tepelné čerpadlo přesně podle vašich potřeb vám bezplatně navrhne společnost Tepelná čerpadla IVT, která už v České republice nainstalovala více než 10 tisíc těchto zařízení.

Stačí využít online formulář poptávky po návrhu tepelného čerpadla, kde zadáte základní údaje o vašem objektu (tepelnou ztrátu, velikost vytápěné plochy…), příp. preferovaný systém tepelného čerpadla. Elektronicky vyplněný formulář pak už jen odešlete a na přiložený e-mail brzy obdržíte svůj návrh tepelného čerpadla.

Pokud se rozhodnete pro značku IVT, získáte navíc záruku 5 let na celé tepelné čerpadlo a 10 let na kompresor, servis nejpozději do 24 hodin a bezplatnou zákaznickou podporu na čísle 800 488 488.

 

 
Jeden komentář u “Jak získat spolehlivé informace o tepelných čerpadlech

  1. Stanislav S. napsal:

    Ať autor promine, ale doporučovat abecedu čerpadel, jako stránky, kde se dají najít zajímavé informace, to je trošku zavádějící. To už rovnou můžete jít dělat reklamu jedné nejmenované a dobře známé firmě. Zcela anonymní web Abeceda čerpadel včetně anonymní a cenzurované poradny je jednou z nejpodezřelejších stránek, pokud jde o věrohodnost informací, skrytou reklamu a špinění konkurence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *