full screen background image

Jaké typy regálů můžete využít ve vašem skladu?

Regály slouží k tomu, abyste si ve skladovacích prostorách udrželi pořádek, maximálně využili místo a současně měli dokonalý přehled o uskladněných zásobách a materiálech. Pro každý typ regálu se hodí jiné zboží. Podle čeho vybírat a jaká je nabídka regálových systémů?

 

Regály, v nichž uskladníte téměř cokoliv

Regály a regálové systému se rozlišují dle předmětů, které v nich budete skladovat. Do kanceláří a archivů jsou k dostání speciální regály na šanony či regálový sloup na pořadače. Potravinářské výrobky vyžadují dle hygienických norem regály, jež jsou certifikované pro styk s potravinami. Ve velkých provozech naleznou své uplatnění paletové regály, jejichž znaky jsou vysoká nosnost, prostornost a odolnost. Dalšími kategoriemi jsou regály pro úschovu chemie, pneumatik, barelů a sudů atd.

 

Na trubky, latě a tyčky

K těmto podlouhlým materiálům skvěle poslouží konzolové regály, jež díky jejich variabilitě přizpůsobíte vašim požadavkům. Tento typ regálů je k dostání jak ve variantě vertikální, tak horizontální o nosnosti až 150 kg. Pokud potřebujete trubky a latě přemísťovat, pořiďte si konzolové vozíky, které vám též významně ušetří čas i práci, a navíc se s nimi jednoduše manipuluje.

 

Těžká váha ve výšce

Jak již bylo zmíněno výše, pro uskladnění palet se značnou nosností jsou ideální paletové regály, jež významně šetří místo ve skladě. V polohovatelných regálech tak můžete v různých výškách od 2,7 m až do 5,5 m skladovat zboží a materiál o nosnosti v rozmezí 6000–8000 kg. K těmto paletovým systémům je možné doobjednat příslušenství, které vám práci s paletami usnadní. Patří sem výsuvy pro lepší manipulaci s paletami a nosné rámy zajišťující průchod mezi paletovými sestavami.

 

Pro pořádek a přehlednost

K tomu slouží regály se sešikmenými policemi pro boxy, kartony, přepravky a bedýnky, jež se tak stanou snadno dostupné. Tento druh regálů je možné buď klasicky přistavit ke zdi, nebo v případě dvojité varianty umístit v prostoru. Nosnost polic se pohybuje v řádech stovek kilogramů. Hlavní výhodou je, že si jejich výšku můžete upravit dle vašich potřeb.

 

Na drobnosti

Jak nejlépe umístit drobné předměty, malé součástky, šroubky, podložky, matičky atd.? K tomuto účelu si pořiďte zásobníkové regály, poličky či plastové zásobníky na pracovní stůl. Pro naprostou přehlednost je možné organizéry na drobnosti barevně odlišit, poskládat do sloupců nebo do řady.

 

Praktické doplňky

Abyste pořádek a přehledné uspořádání dovedli k dokonalosti, vybavte své regálové sestavy cedulkami, magnetickými destičkami a kapsami na dokumenty. Ty poté můžete zcela jednoduše přemísťovat dle potřeby, aniž byste k jejich upevnění potřebovali šroubky a lepidlo.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *