full screen background image

Svěřme stěhování do rukou odborníků

Přestěhovat se se všemi věcmi, které jsme si za celý život nastřádali do skříní, dávat všechno do krabic, pak dávat všechno opět zase na nové místo, představuje někdy celkem velkou dřinu. Pokud se máme v plánu přestěhovat například z důvodu pracovního nebo rodinného, nečekejme, že budeme mít sbaleno za jeden den a na druhý den budeme v novém bytě. Stěhování představuje daleko více práce, než by jsme mnohdy očekávali, ale pokud si vše dobře naplánujeme nebo pokud se svěříme profesionální stěhovací firmě, bude stěhování hračka.

 

Za prvé….

Jako první si ale musíme uvědomit, jak si takové stěhování vlastně představujeme, zda budeme stěhovat svépomocí nebo si na to všechno najmeme stěhovací společnost. Pokud se rozhodneme, že vlastním přičiněním odstěhujeme všechno ze starého bytu pryč, máme před sebou pěkný kus práce. Je zcela zřejmé, že neodstěhujeme všechno hned a sami, ale pokud máme pár dobrých přátel, kteří nám rádi pomohou, máme prakticky půlku za sebou. Je třeba se také dohodnout na   termínu a také musíme obstarat velké auto pro odvoz. Tady může nastat malý problém, když takový vůz neseženeme. Ovšem nic není ztraceno a můžeme si půjčit auto ve spolehlivé autopůjčovně. Co se týká financí, tak stěhování svépomocí nás v tomhle směru možná vyjde o poznáni levněji, než s profesionální stěhovací firmou. Jako poděkování svým přátelům můžeme třeba výbornou večeří.

 

Stěhovací společnost

Do rukou odborníků bychom se měli svěřit v případě, že nemáme dostatek času nebo třeba jen proto, že si nechceme odrovnat záda. Pracovníci těchto firem mají nejen praktické zkušenosti, ale mohou nám také v lecjaké situaci poradit a vzhledem k tomu, že tyto firmy mají i daleko větší vozový park, spolehlivě nám doporučí i velikost vozu. Je třeba si hned ujasnit podmínky, které by měly samozřejmě vyhovovat oběma stranám, aby nedošlo k nedorozumění. To se může týkat například v případě demontáže velkého nábytku nebo výnosu nábytku do patra. Mohlo by se stát, že by stěhováci vyložili náš majetek před dům s tím, že výnos do patra je jen za příplatek. A to je v nepříznivém deštivém počasí celkem velký problém.

 

Domácí mazlíčci

Samozřejmě, že k lidem patří i domácí mazlíčci. Ti se musí jistě přestěhovat s námi a pro zvířata stěhování představuje daleko větší stres než pro nás. Ani nevědí, že se stěhují,  ať už jde o kočku, psa nebo jiné domácí mazlíčky. Přemístění může velmi ovlivnit jejich chování. Kočky se například vždy vrátí na staré místo. Ve starém domě všechno voní a vypadá povědomě. To je místo, kde vyrůstali a žili, kde se cítili spokojeně a v bezpečí.

 

Balením můžeme začít

Ke stěhování patří samozřejmě balení. S tím musíme začít hned od začátku a po večerech tak můžeme plnit krabice třeba sezónními věcmi. Pokud začneme balit s dostatečným předstihem, můžeme pak na závěr celé akce už jen přibalit pár osobních věcí a na rozloučenou si s partnerem otevřít láhev vína.

Balit můžeme do papírových krabic, které seženeme třeba v každém supermarketu, ale výhodné je balení také do plastových boxů různých velikostí. Ty nám může i pronajmout každá stěhovací firma.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *