full screen background image

Jakou klimatizaci zvolit do kanceláře?

Ti z vás, kteří musejí během léta trávit celé pracovní dny v kancelářských prostorech, dobře vědí, jak je velmi nepříjemné, když panují třicetistupňová vedra, takže se ani nedá pořádně větrat skrz okna. Aby se vám dobře pracovalo, je dobré do místnosti instalovat klimatizační jednotku. Ne všechny typy jsou ale vhodné.

 

Rozhodují výkon a tichý chod

Během kancelářských prací je vždy důležité mít na činnost maximální klid. Každý rušivý element způsobuje ztrátu koncentrace, což se samozřejmě negativně projevuje ve výsledcích. Proto také při volbě klimatizace do kanceláře hraje roli fakt, nakolik je zařízení hlučné.

Dalším aspektem je výkon. Zejména ve větších kancelářích je zapotřebí instalovat takovou klimatizační jednotku, jež dokáže efektivně a bez vysokých nákladů vytvořit patřičné klimatické podmínky, a to za zmíněného minimálního hluku.

 

Jaký typ se v kancelářích nejlépe uplatní?

Z výše uvedených důvodů je výhodným řešením takzvaná split klimatizace do kanceláře. Má totiž dvě oddělené části, jež jsou spojené pouze speciálním potrubím a kabely. Hlučnější jednotka je přitom umístěna vně objektu, takže při chodu nijak neruší pracující zaměstnance. Vnitřní jednotka je pak ukryta pod stropem, případně v jiných částech místnosti dle toho, o jaký model se jedná. Zvolit lze kazetové či třeba nástěnné klimatizace do kanceláře.

Je-li v objektu větší počet místností, které chcete klimatizovat, pak se vše dá zařídit tak, že investujete do multisplit klimatizace, kdy jedna venkovní jednotka funguje hned pro několik jednotek vnitřních.

Jestliže hledáte spíše jen dočasné řešení pro dny, kdy venku panují největší vedra, může se hodit jednoduchá mobilní klimatizace do kanceláře. Počítejte však s větší hlučností a nižším výkonem, větší kancelářské prostory jedno zařízení nedokáže dostatečně ochladit.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *