full screen background image

Je internetový informační systém odpovědí na home office s nízkými náklady?

Všichni už máme plné zuby neustálého omílání toho, jak covid změnil naše zvyky. Faktem však je, že toho proměnil opravdu mnoho, včetně způsobu, jakým jsme zvyklí pracovat. Mnoho lidí bylo nuceno pracovat z domu a někteří na home office zůstávají. Pro firmy to totiž nemusí být vůbec špatné. A ani pro zaměstnance.

Home office má pochopitelně své nedostatky. Některým lidem může chybět lidský kontakt, ty chvíle, kdy si s kolegy uvaříte kávu nebo popovídáte při společném obědě, jsou nenahraditelné. Zase tu však máme čas uspořený cestou do práce a z práce, větší klid a možnost koncentrovat se na práci. Zároveň je možné se postarat o děti, den si uspořádat přesně podle svých potřeb a představ, s home office se totiž obvykle pojí i pružná pracovní doba.

 

Také výhody pro zaměstnavatele jsou nemalé

Práce z domu je ve finále výhodná i pro zaměstnavatele. Například má širší možnosti při výběru zaměstnanců. Jestliže firma funguje na dálku, není problém zaměstnat kvalifikovaného odborníka z druhého konce republiky.

Nemalým důvodem, proč upřednostnit home office, je také úspora nákladů. Firma nemusí platit tolik za energie, možná si dokonce ani nemusí pronajímat žádné kanceláře. U větších společností je poměrně běžné, že zaměstnancům přispívají na náklady (elektřinu atd.), případně jim dokonce zaplatí vybavení – to však stále vyjde výhodněji.

 

Přesun do online prostředí nemusí být finančně náročný

Nutno podotknout, že na home office vznikají náklady, jež by firma fungující v kanceláři neměla. Především je nutné zajistit systém, ve kterém mohou zaměstnanci fungovat. Ideální je, pokud tento jeden informační systém obsáhne účetnictví, sklad, zakázky a jejich přehled, ale také třeba cloud a cloudové úložiště.

Takový systém je možné nechat si vyvinout na míru. Firma vám pak zařídí hosting, možná i mobilní aplikaci na Android a iOS a integruje vše, co potřebujete. Bude to ale dost drahé. Pro většinu firem je výhodnější sáhnout po nějakém již existujícím interním systému. Takovým může být on-line internetový systém WAK INTRA.

 

Webová aplikace, kterou otevřete v prohlížeči

WAK INTRA není nic jiného než webová aplikace, kterou si otevřete v libovolném prohlížeči z libovolného zařízení. Lze využít zařízení s OS Windows, Android i iOS. Není nutné nic instalovat a licenci si vyberete přesně podle svých požadavků. Platíte tedy pouze za to, co skutečně používáte. Systém můžete sdílet i s účetní firmou. Dá se provozovat na externím hostingu, nebo vlastním hardwarovém vybavení. Skladba modulů se přizpůsobuje na míru, řešení je tedy skutečně flexibilní. Na velikosti firmy přitom nezáleží, WAK INTRA využije jakákoliv firma. Online systém práce z domova nemusí být komplikovaný a ani drahý. Nevěříte-li, zkuste si sepsat náklady na provozování kanceláře, a pak je porovnejte s platbou za WAK INTRA. Firma ušetří značné množství prostředků.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *