full screen background image

Je vaším snem otevřít vlastní kavárnu?

Máte chuť začít podnikat v pohostinství a láká vás otevřít si vlastní restauraci, nebo kavárnu? V poslední době spoustu lidí touží po vlastní kavárně, ale neví jak začít. Existují 3 základní možnosti, jak si otevřít vlastní provozovnu:

  1.       Jako první možnost se vám nabízí začít podnikat takzvaně od nuly. Tato možnost vyžaduje největší úsilí, ale nabízí nejlepší potenciál k maximalizaci zisků.
  2.       Nákup již existujícího podniku. To je další způsob jak získat vlastní kavárnu na klíč. Bohužel v dnešní době není snadné najít ziskový podnik, který by byl zároveň na prodej.
  3.       Další možností je spolupráce podobou franšízy. Franchising je ideální způsob jak si otevřít vlastní kavárnu a zároveň získat partnera, který vám pomůže s vaším začátkem do podnikání.

Kavárny jsou skvělá místa pro setkání s přáteli, neformální obchodní jednání, ale také i pro jednotlivce, kteří si chtějí vypít šálek kávy v příjemném prostředí. Výběr lokality je proto velmi důležitý pro přilákání zákazníků do vaší nové kavárny. Pokud kupujete existují podnik a nebo franšízu je místo předem vybráno.

Průzkumy ukázaly, že atmosféra je jednou největších atrakcí kavárny. Ideální kavárna je čistá, světlá, nabízí pohodlná místa k sezení a nesmí chybět příjemná a milá obsluha.  Správně vyškolený personál je pro úspěšný chod kavárny velmi důležitý, protože jen dobrý barista umí vytvořit to správné espresso.

Další možností jak zvýšit ziskovost vaší firmy je nabízet kávu do firem a provozů a balíčky kávy také prodávat přímo v kavárně a umožnit tak spokojeným zákazníkům vychutnat si oblíbený nápoj z pohodlí domova.

K tomu budete potřebovat zdroj kvalitní čerstvě pražené kávy, protože úspěšná kavárna se spoléhá na produkty nejvyšší kvality. Proto je výběr dodavatele kávy věcí, na které byste si měli dát záležet.

Pokud nemáte dostatečné finanční prostředky a zkušenosti s vedením vlastního podniku je pro vás vhodným řešením již zmiňovaný franchising. Dodavatel je schopen vám nabídnout kvalitní produkty, poradí vám s podnikatelským plánem a účetnictvím, zasvětí vás do světa marketingu a může vám poskytnout i půjčku. Dále vám může nabídnout vstupní i průběžná školení a pomoc s právními záležitostmi a legislativou. Tyto výhody nabízí například Lázeňská káva, která vám zároveň zaručí výběrovou kávu nejvyšší kvality původem z Brazílie, Etiopie a Kolumbie. Franchising vám umožní získat partnera, který vám pomůže splnit si váš sen.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *