full screen background image

Kamenické pily NORTON Clipper pro ty nejnáročnější uživatele

Světovou jedničkou v oblasti kamenických pil jsou pily značky Norton Clipper, se kterými dosáhnete rychlého a přesného řezu za minimální námahy. Stroje jsou designované pro co nejsnazší používání v náročném provozu v kamenoprůmyslu a vynikají dlouhou životností a bezporuchovostí.

Do průmyslové a kamenické výroby, pro řez masivních kamenných bloků, obkladů, vyzdívkových materiálů či pro obklady schodišť se vyplatí pořídit výkonnou, speciálně uzpůsobenou pilu, která si s těmito materiály poradí. A právě tyto pily značka Norton Clipper vytvořila tak, aby vyhovovaly i v těch nejnáročnějších podmínkách.

 

Menší modely pro všestranné využití

Základní modely CM 351 a CM 42 využijete pro většinu kamenických prací, pro suché i mokré řezání. Pily se opírají o spolehlivý jednofázový motor o výkonu 2,2 kW, jsou pevné a stabilní a snadno se s nimi manipuluje. První z modelů umožňuje hloubku řezu až 110 mm a délku 700 mm a nyní k němu u autorizovaného prodejce MANEK stavební stroje, který tuto značku zastupuje již 25 let, zdarma dostanete i kvalitní diamantový kotouč Norton Clipper Alfa o průměru 350 mm, pro řezání zámkové dlažby, betonových obrubníků, šamotů, vyzdívkových a dalších stavebních materiálů. Pila má naklápěcí řeznou hlavu, se kterou můžete řezat pod úhlem 45° až do hloubky 88 mm.

S druhým modelem můžete řezat do hloubky 135 mm a délky 670 mm. Model je v základu doplněn o sklopné nohy a pojezdová kolečka. K tomuto modelu nyní zdarma získáte i kvalitní diamantový multifunkční kotouč 4×4 Explorer+ o průměru 400 mm, který si poradí s betonovými výrobky, železobetonem, asfaltem, zámkovou dlažbou či třeba s pískovcem. Díky nové technologii segmentu řeže až o 40 % rychleji.

 

Řada kamenických pil CST pro žulu i mramor

Řada kamenických pil Norton Clipper CST představuje důležité propojení mezi základními modely a těžšími průmyslovými pilami. Tyto pily jsou delší, silnější a robustnější, aby  si poradily i s těžkými materiály, jako je žula, mramor a další přírodní kameny. Standardní modely této řady CST 100/120 a 150 se pyšní silným rámem, speciálně konstruovaným pro těžké práce, naklápěcí řeznou a spouštěcí hlavou a odnímatelnýma nohama. Mezi jejich hlavní benefity patří spolehlivost, vysoká přesnost a možnost přizpůsobení hloubky řezu a také možnost řezat pod úhlem až 45°. S těmito modely lze řezat do hloubky 110 mm a do délky 1000 až 1500 mm.

 

Průmyslové kamenické pily

Leadrem mezi těžšími stacionárními pilami je model CM501 Major, vysoce výkonný robustní stroj vhodný pro řezání nejrůznějších malých a středně velkých materiálů, jako jsou cihelné bloky, betonové prvky, přírodní kámen, sklářské výrobky či vyzdívkové materiály. Pila je vybavená spolehlivým třífázovým motorem, klikou na přesné spouštění kotouče do řezu a dvojitými závěsnými oky pro bezpečný transport vysokozdvižným vozíkem. Díky snadnému přístupu k čerpadlu, je údržba pily jednoduchá. S pilou můžete řezat do hloubky až 245 mm a délky 500mm.

Dalšími modely jsou průmyslové pily Norton Clipper ISM a ISC, které jsou vybavené ruční pákou a v případě ISM také pedálem pro spouštění do řezu pro co nejvyšší komfort obsluhy. Díky robustnímu pojezdovému stolu, který si můžete pořídit naklápěcí či plochý, s nimi můžete řezat i široké stavební materiály a to i pod úhlem. Pila je vybavená výstupem pro odsávání prachu pro bezprašné a pohodlné řezání.

Jednotlivé kamenické a průmyslové pily se vlastnostmi liší v závislosti na náročnosti provozu, ve kterém budete pily používat, materiálů i rozměrů, ve kterých budete řezat. S výběrem vhodného modelu pro vaše účely vám v případě potřeby pomůže autorizovaný prodejce značky Norton Clipper.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *