full screen background image

Když se v podnikání nedaří aneb likvidace firmy

Domníváte se, že likvidace firmy není až tak složitá? Jste na omylu. Je to poměrně komplikovaný proces, takže si můžete být jisti, že si svůj neúspěch vyžerete až do dna. Ale právě v tom, kdy jste schopní přiznat selhání, je největší síla. Vždyť mnozí podnikatelé uspějí až se druhým nebo třetím nápadem, proto neváhejte, vypořádejte se s tím, co vás táhne ke dnu, a začněte znovu.

Pokud už nechcete nebo nemůžete pokračovat se svou společností, případně je příliš zadlužená, je jen na vás, co s tím uděláte. Určitým řešením je také prodej firmy dále, některým lidem se hodí společnosti s historií. Nicméně jsou případy, kdy se nedá dělat nic jiného než firmu zlikvidovat.

 

Likvidace předchází zániku korporace

Likvidace firmy je označení pro fázi, která předchází jejímu zániku. Za zánik je přitom považován výmaz z obchodního rejstříku. Během doby, kdy je korporace v likvidaci, je nezbytné vypořádat se se společníky, vyrovnat dluhy, případně naložit s majetkem, který zbyl. Také se musí zrušit registrace k daním, odhlásit zdravotní a sociální pojištění.

Během likvidace firma spolupracuje s tzv. likvidátorem, který má na starost například ocenění majetku a zajištění jeho prodeje, sestavení účetní závěrky, zhotovení konečné zprávy o průběhu likvidace. Když se vše zadaří, je společnost vymazána z obchodního rejstříku.

 

Převodem firmy na odborníky se lze zbavit starostí

Celý výše popsaný proces je dlouhodobý, a tak není divu, že to mnoho podnikatelů řeší jinak. Svou firmu převedou na odborníky a ti na sebe vezmou veškeré povinnosti. Úplně bez starostí to sice nikdy nebude, zodpovědnost za svá minulá rozhodnutí si nést musíte, nicméně noční můry ze svého neúspěšného konce podnikání mít nebudete. Likvidace firmy je zcela běžná záležitost, která se prostě děje. Chcete-li vědět více, podívejte se na www.zlikvidovatfirmu.cz.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *