full screen background image

Koupit barvy ve výprodeji se vyplatí

Nyní je ta pravá doba na nákup barev a laků na nadcházející sezonu. Ve výprodejovém období je máte šanci sehnat za bezkonkurenční cenu.

 

Je z čeho vybírat

Nabídka barev je skutečně široká. V sortimentu naleznete barvy fasádní a interiérové, barvy na dřevo, kov a jiné povrchy. Nechybí zde lazury, oleje, vosky, penetrační nátěry, hydroizolační hmoty a barvy sprejové.

 

Co na fasádu?

Jaro přímo vybízí k nové fasádě. Jaký nakoupit materiál, aby výsledný efekt byl co nejlepší? V prvé řadě je nutné si ujasnit, jakou chceme mít barvu omítky. Ten správný odstín si můžeme buď namíchat sami, nebo to necháme na odbornících ve specializovaném obchodě. Tím ušetříme čas, námahu a barva bude skutečně ta pravá ze vzorníku. Pokud se přeci jen rozhodnete pro vlastní míchání, pořiďte si akrylátové tekuté tónovací barvy. Ty rozmícháte v základní fasádní barvě.

 

Čemu věnovat pozornost?

Při výběru fasádní barvy dbejte na její vlastnosti. K nim by měly patřit odolnost vůči povětrnostním podmínkám, UV záření a proti popraskání, dobrá propustnost vodních par a vysoká pružnost.

 

Co se vám bude ještě hodit?

Kromě fasádních barev využijete též tepelně izolační systémy v podobě lepící malty. Ta je určená k lepení izolačních desek, proto je vysoce elastická, paropropustná a ideálně přilnavá. Do stejné kategorie patří též lepidla, vyrovnávací hmoty a tmely. Vhod vám jistě přijdou také penetrační nátěry a laky. Nezapomeňte na přípravky proti plísním, houbám, mechům a řasám. Slouží jako prevence vůči těmto škůdcům a aplikují se na finální fasádu jako ochranný nátěr.

 

Zaměřeno na interiérové barvy

Základ tvoří vždy bílá barva, jež se dle svých vlastností dělí na disperzní, akrylátovou, silikátovou, vinylovou, vápennou nebo strukturální. Disperzní barvy použijeme na výmalbu interiérových stěn z jádrových, minerálních a akrylátových omítek. Ke stejnému účelu poslouží rovněž barvy akrylátové. U základových bílých barev by nás mělo zajímat procento bělosti a míra kryvosti.

 

Něco speciálního

Uvažujete o koupi barvy, která je vhodná do vlhkého prostředí? Pak sáhněte po barvě silikátové, jež se díky své vysoké míře paropropustnosti doporučuje i na sanační systémy. Navíc je odolná vůči mokrému oděru. Tyto barvy jsou obzvláště oblíbené při renovaci interiérů architektonických památek.

 

Reprezentativní prostory

Vévodí jim vinylové omyvatelné barvy určené k profesionálnímu použití. Můžeme je vidět v komerčních objektech, reprezentativních místnostech či v nemocnicích. Do prostor s vysokým provozem, jako jsou kanceláře, chodby a schodiště, jsou doporučovány latexové barvy. Snadno se čistí a jsou značně odolné vůči oděru.

 

I barvy dokáží být chytré

Přejete si doma magnetickou tabuli? Vyrobte si ji ze speciální barvy s magnetickým povrchem. Máte pocit, že je ve vašem interiéru vysoká hladina elektrosmogu? Snižte ho speciálním nátěrem na stěnu. To platí zvláště pro citlivé prostory jako jsou ložnice a dětské pokoje.

 

Nejoblíbenější výrobce

Zákaznicky nejúspěšnější značkou pro barvy laky je Primalex. Tento výrobce se specializuje na fasádní barvy, malířské nátěry, barvy tónovací, na dřevo a kov. V jeho nabídce se též nachází penetrace pro úpravu podkladu.

 

Kdo je favoritem?

Zajímá vás, jaký produkt značky Primalex je nejprodávanější? Prvenství dlouhodobě drží Primalex PLUS pro vnitřní nátěry. Jeho úspěch tkví v osvědčené receptuře, výborné kryvosti a vysoké otěruvzdornosti. Bělost se pohybuje kolem 86 % a výsledný vzhled je matný. Tato barva se stala nejpoužívanější pro výmalbu středně zatěžovaných interiérů, mezi něž patří kanceláře, školy, komerční objekty, ale i obývací či dětské pokoje.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *