full screen background image

Koupit firemní automobil nebo využít operativní leasing

Drtivá většina podnikatelů a firem potřebuje k chodu své firmy mít služební automobil. Je skoro nezbytností a o jeho nákupu je třeba pečlivě přemýšlet. Je nutné ale myslet i na to, že se jedná o dosti nákladnou záležitost. Nákup nového automobilu stojí hodně peněz a je i časově náročný. V současnosti je ale na trhu populární využití operativního leasingu, místo přímé koupě. Tento produkt je přímo určen pro podnikatele.

 

Představení operativního leasingu

Operativní leasing pro firmy je produkt, díky kterému mohou firmy využívat firemní vůz, ale nemusí investovat kapitál do jeho nákupu. Pojďme si tedy podrobně vysvětlit, co je to operativní leasing. Jedná se o dlouhodobý pronájem vozidla pro firemní účely, nikoliv o jeho koupi. Po ukončení pronájmu podnikatel opět vrací vozidlo zpět pronajimateli. Doba využívání není nijak omezená a po celou dobu pronájmu může podnikatel využívat výhodu spojené s provozem vozidla.

 

Vyplatí se finančně?

Otázka, která jistě zajímá každého podnikatele, protože finance je zapotřebí mít vždy dokonale pod kontrolou. Přidejme tedy základní porovnání operativního leasingu pro podnikatele s klasickým finančním leasingem. Při využití klasického finančního leasingu je vozidlo převáděno přímo do majetku zákazníka, při operativním se uvážete jen k jeho využívání. Pro vaše účetnictví tedy vítaný přínos.

Jak je to s placením

LeasePlan Go platíte v pravidelných měsíčních splátkách, ve kterých splácíte jen rozdíl mezi pořizovací a garantovanou zůstatkovou cenou na konci leasingu. Díky tomu neinvestujete do automobilu zbytečně velký kapitál, který můžete využít pro účely svého podnikání. Velikost splátky je po celou dobu leasingu neměnná. Silné leasingové společnosti jsou schopné vyjednat atraktivní finanční podmínky u svých dodavatelů: dealerů vozů, servisů, pojišťoven, poskytovatelů palivových karet, prodejců autopříslušenství a mnoho dalších předností.

Přesně tyto služby najdete například na serveru www.leaseplango.cz

 

 
Jeden komentář u “Koupit firemní automobil nebo využít operativní leasing

  1. Václav napsal:

    Osobně bych pro firmu preferoval operativní leasing. Pro fyzickou osobu jak se teďka rozjíždí to asi nění nejvhodnější. Moc si nedokažu představit jak může být výhodné platit 5 000 Kč měsičně a nemít si to z čeho „strhnout“. To jsou hlavni výhody operativního leasingu, že jde o daňově uznatelný náklad a časově velmi flexibilní, tudíž dobré i na financování projektů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *