full screen background image

Lezou vám ptáci na nervy? Zatočte s nimi jednou pro vždy!

„Bůh stvořil muže a ženu, zvířectvo a ptactvo všeho druhu, aby společně žili a dobře jim bylo na zemi.“ Legenda o stvoření světa v biblickém knižním podání nese svoje poselství a působí klidným dojmem. Švitořivá stvoření vstávají ráno za kuropění a přejí nový den líbezně znějícími trylky. Idylka končí v okamžiku, kdy se i ten největší optimista budí den co den ptačím křikem naprosto nevyspalý.

Co jedněm zní jako rajská hudba, to druhé přivádí k nepříčetnosti. Hašteřivá hejna ptáků v blízkosti rodinných či panelákových domů nejsou žádnou výhrou nejen pro jejich obyvatele, ale i samotné majitele. Pokálené fasády, římsy a parapety nejsou jen estetickým nedostatkem, ptačí trus neblaze působí na samotný stavební materiál omítek a zdiva, na které má prokazatelné destruktivní účinky. Ve své podstatě působí jako žíravina, o vlivu na lidské zdraví ani nemluvě. Nezřídka se tak odborníci z oblasti ornitologie setkávají s otázkou, zda existuje humánní a  účinná ochrana proti ptactvu a jak ji využít.

Odpověď zní ano. Montované zábrany proti vlaštovkám poskytnou komplexní ochranu a hodí se do každé domácnosti. Díky tupým hrotům jsou naprosto bezpečné, ptákům tedy fyzicky neublíží, jen mechanicky zabrání jejich přistávání a hnízdění. Konstrukce oblíbeného pomocníka je vyrobena z polykarbonátu, odolného vůči povětrnostním vlivům a stálému UV záření. Samotné hroty různorodé hustoty a počtu pak z nerezové oceli. Ještě efektivnější boj je na místě proti holubům. Holubi se doslova zabydleli v centrech měst, kde svými nálety obtěžují chodce, škemrajíce o něco k sezobnutí. Kromě negativního působení trusu vůči stavbám působí i jako alergeny lidem citlivým na ptačí peří. Ne nadarmo se jich snaží vedení městských částí zbavit. Doposud to byl boj povětšinou nerovný. Není osvědčenější rady než koupit hroty proti holubům, protože správně nainstalovaný systém vyřeší nepříjemnosti s ptáky jednou pro vždy.

Montáž zábran zvládne každý průměrně manuálně zdatný člověk. V první řadě je důležité důkladně očistit povrch, kam hodláme zábranu umístit. Naneseme lepidlo na spodní část modulu, lepíme na podklad a silně přitlačíme. A tím je hotovo a můžeme si začít užívat klidných dní i nocí bez rušení ptačím křikem.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *