full screen background image

Těžká hlava z fekálií? Pořiďte žumpu na míru

Čističky odpadních vod, kanalizační stoky a sítě nejsou ani v 21. století všude samozřejmostí. Nedostatkovým zbožím jsou zejména v obcích do pěti tisíc obyvatel nebo v oblastech s nízkou produktivitou práce a vysokou nezaměstnaností. Přestože na jejich zřízení již byly vypsány stovky grantů s využitím evropských fondů, realita je taková, že téměř třetina obyvatel naší země řádné odkanalizování stále postrádá.

Kam mizí fekálie, které nejsou hromadně koordinovány? O způsoby jejich skutečné likvidace se intenzivně zajímají orgány péče a ochrany životního prostředí. Ty tam jsou doby trativodů či bezhlavého vyvážení septiků do polí, fekálie se musí likvidovat ekologicky. Jak vyhovět normám, předpisům a nezruinovat přitom svou peněženku? I u hlavního města mohou mít okrajové části a malé vesnice či chatové osady s odpady problém, a tak je řešením objednat betonové jímky Praha. Pořízení betonové žumpy je dlouhodobé bezúdržbové řešení, které vydrží navěky. Zárukou kvality je certifikát, který deklaruje hermeticky uzavřenou konstrukci, její bezpečnost a nepropustnost. Svou povahou jímka velmi dobře zapadne ke všem typům objektů a nemovitostí. Jedinou starostí uživatelů je její pravidelné vyprazdňování pomocí fekálního vozu.

Betonové žumpy jsou standardně nabízeny v osmi základních velikostech. Objemově uspokojí požadavky od 4 do 12 kubíků. V případě potřeby je možné je vzájemně propojit a dosáhnout tak větší kapacity. Jímku na klíč je možné doručit včetně montáže kamkoliv v rámci České republiky. Například dodání betonové žumpy do Liberce zahrnuje osazení žumpy a její montáž, která probíhá pomocí hydraulické ruky, se kterou je jímka vložena do připravené jámy. Doba instalace běžně nepřesahuje šedesát minut.

Pro běžný rodinný dům s tří až šestičlennou rodinou je doporučován betonový skelet o objemu 10 až 12 metrů kubických, jehož obsah je nutné vyvézt do nejbližší sběrné čističky průměrně jednou za dva až tři měsíce.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *