full screen background image

Na co se zaměřit při nákupu trika s potiskem?

Tričko je jedním ze základních prvků oblečení. Hodí se prakticky k jakémukoli oblečení v méně formální stylu. Výrobci se navzájem překonávají při navrhování různých střihů, výběru složení tkanin a barev. Ze všech dostupných oděvů na trhu jsou trička nejlevnější a nejoblíbenější.

 

Díky tomu, že na trička lze umístit různé typy tiskovin, jsou také ideálním reklamním prostředkem.

Reklamní trička a trička s nejrůznějším potiskem, které pořídíte také na trickovy.cz, jsou v současné době nejoblíbenějším prvkem oblečení zaměstnanců a zároveň tvoří vizitku společnosti. Proto je důležité správně se rozhodnout, protože tento klasický prvek oblečení spolu s logem společnosti může mít vliv na efektivní propagaci jakéhokoli druhu podnikání.

 

Jak vybrat trička s potiskem?

Čím byste se však při jejich nákupu měli řídit v tak velké nabídce? Čemu byste měli věnovat pozornost, aby se takové jednoduché, klasické tričko pohodlně nosilo, lépe vyhovovalo vaší postavě nebo aby nám sloužilo déle?

Při rozhodování o nákupu trika s potiskem byste se měli předem dozvědět něco o jeho kvalitě. Na rozdíl od vzhledu, hmotnost tkaniny není důležitým parametrem. Určuje pouze hmotnost a tloušťku bavlny použité k šití a není neobvyklé, že 150g dres je odolnější než ten, který váží 190g od jiného výrobce. Kromě odolnosti je důležitý také komfort – bavlna vyšší kvality je pohodlnější a příjemnější na nošení. Navíc vypadá mnohem lépe, což pozitivně ovlivňuje image značky, která umístí své motivy na takový kus oblečení. Nekvalitní materiály mají pouhým okem viditelné nerovnosti.

 

Materiál

Nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím kvalitu trička je materiál, ze kterého bylo vyrobeno. Základní složkou trička je bavlna. Bavlna je přírodní produkt a jeho výhodou je, že se příjemně nosí, lépe absorbuje pot a neelektrizuje. Bavlna má také své nevýhody: potisky a barviva se na ní drží hůře, zejména při vystavení extrémním povětrnostním podmínkám. Bavlněná trika se barví rychleji.

 

Střih trička

Při nákupu se věnujte střihu trička, protože ve skutečnosti je triko nerovnoměrné. Rukávy trička by měly být všité do oblouku – triko s rukávy všitými v přímé linii je na těle méně pohodlné.

 

Provedení stehů

Jedním z nejdůležitějších prvků prokazujících kvalitu trička je typ a provedení stehů. Žebra by měla být šita tak, aby nebylo vidět boční šití. V opačném případě tričko špatně sedí na těle a jeho spojení může být při nošení nepohodlné.

Při analýze sešití byste také měli zkontrolovat, zda je dokončen jednoduchým nebo dvojitým prošitím. Jednotlivé švy jsou méně odolné, takové tričko je zevnitř horší, což může během používání způsobit jeho rozpárání se. Dvojitý šev je rozhodně odolnější. Kromě toho je třeba poznamenat, že při spojování svaru s materiálem neexistují žádné vrásky, které by mohly ukazovat na šití ve velmi krátkém svaru vzhledem k výstřihu.

 

Počet švů a jejich hustota

Důležitý je nejen počet švů, ale také jejich hustota. Čím tenčí je šev, tím méně je odolný, což znamená, že je snazší tričko rozpárat a roztrhat. Výroba trička s takovým švem je mnohem rychlejší, což je činí levnější.

Rovněž je vhodné zjistit zda je tričko šité nití nebo přízí. Je tedy třeba rozlišovat mezi přízí a nití. Příze je nejjednodušší textilní výrobek, nejčastěji získaný z bavlny, ve formě volně spojených vláken. Naproti tomu je nit vyrobena zkroucením a tkáním příze, čímž je odolnější a mnohem pevnější než příze. Výrobci velmi často šijí trička přízí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *