full screen background image

Nahlédnutí pod pokličku Šindelář Spedition – jednoho z nejúspěšnějších kamionových přepravců u nás

Současná ekonomika by bez kvalitní a přesné kamionové přepravy byla v troskách. Někdo se musí postarat o to, aby se potraviny, oblečení, stavební materiály, hračky a další zboží dostalo od výrobců až na pult obchodů. A kamionová přeprava je nejrychlejším a zároveň nejefektivnějším řešením. Jak vlastně funguje kvalitní kamionový dopravce, co je třeba umět a jak si vybudovat silnou pozici v tak konkurenčním prostředí, jako je právě oblast kamionové přepravy? Na to se detailněji podíváme nahlédnutím do jedné z dlouhodobě nejúspěšnějších přepravních společností na našem trhu – Šindelář Spedition.

 

Zkušenosti již od roku 1996

V letošním roce oslaví Šindelář Spedition 20 let na trhu. Firma byla založena v roce 1996, tehdy ještě pod jménem Václav Šindelář. Už od samotného založení byla hlavní náplní činnosti firmy silniční kamionová doprava tuzemská i mezinárodní. Zkušenosti firmě Šindelář Spedition rozhodně nechybí, ale jak funguje dnes?

 

Zázemí a vozový park

Vozový park Šindelář Spedition je na české poměry nadstandardní. Firma vlastní celkem 180 tahačů splňujících normy EURO 5 nebo EURO EEV. Tahače jsou od prověřených značek MAN, DAF, VOLVO a MERCEDES. K dispozici je také celkem 190 návěsů. Návěsy jsou chladírenské o objemu 80-110m3. Součástí vozového parku je také 15 cisteren.

DSC3845

Sídlo společnosti a centrální dispečink se nachází od roku 2006 v Netolicích (asi 20 km od Českých Budějovic), odkud je veškerá tuzemská i mezinárodní kamionová doprava v rámci společnosti řízena. Zde je k dispozici areál o rozloze 4ha. Součástí areálu je parkoviště, administrativní budova a vlastní prostory pro servis a opravy nákladních vozidel. V areálu se nachází také vlastní čerpací stanice firmy.

 

O chod se stará 250 zaměstnanců a moderní technologie

O bezproblémový chod firmy se stará celkem 250 zaměstnanců. Využívány jsou moderní technologie, které mají za úkol zkvalitnit a zpřesnit dopravu. O samotnou přepravu se starají dispečeři na centrálním dispečinku. Pomocí telefonů a satelitního sledování vozidel jsou dispečeři v neustálém kontaktu s řidiči. Firma využívá softwarový dopravní systém a satelitní referenční systém 24 hodinového polohového sledování vozidel. Bezpečnost přepravovaného materiálu je zajištěna systémem monitorování vozidla na principu senzorů při otevření přepravní plochy. Neustále je monitorována také teplota v přepravním prostoru.

Detailní informace o firmě je možné najít přímo na www.sindelar-spedition.cz.

 

 

 

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *