full screen background image

Nepodceňujte povinné revize. Nedůslednost vás může stát spoustu peněz!

Někteří živnostníci, menší i větší firmy zapomínají na povinné revize technických zařízení, čímž se vystavují hned dvěma rizikům. V prvé řadě mohou dostat nemalou finanční pokutu a v řadě čelí riziku krácení pojistného. Odborníci z revize elektrospotřebičů Zlín upozorňují, že laxní přístup mnohým subjektům způsobil obrovské problémy a u některých dokonce zapříčinil likvidaci.

Koho se pravidelné revize elektro týkají?

Firmy a fyzické osoby – podnikatelé mají ze zákona povinnost zajišťovat pravidelnou kontrolu technického stavu zařízení, které používají při výkonu své činnosti. Zákony platí také pro živnostníky podnikající z domova (v místě bydliště mají i provozovnu). Revize elektro Zlín podotýká, že se povinné revize vztahují také na bytové domy v družstevním i soukromém vlastnictví. Musí pravidelně revidovat veškerá technická zařízení nacházející se ve společných prostorách objektu.

cesky-prumysl.cz_revize_abax_cz_01

Revize zanedbávají především živnostníci a menší firmy

U velkých společností, nákupních a kancelářských center či výrobních podniků dochází k problémům pouze zřídkakdy. Větší subjekty revize nepodceňují a provádí je v souladu s platnou legislativou. O zjištění revizí se většinou starají externí subjekty mající na starosti tzv. facility management. Povinnosti si však často nejsou vědomi začínající podnikatelé, menší firmy a živnostníci. Kontrola či škoda vzniklá poruchou nerevidovaného elektrického zařízení pak vede k nemalým pokutám a nákladům, které mohou vést ke krachu firmy.

cesky-prumysl.cz_revize_abax_cz_02

Pravidelné revize se týkají veškerých elektrických zařízení, elektroinstalací (podlahářství Zlín upozorňuje, že i systému elektrického podlahového vytápění) a spotřebičů. V případě zanedbané revize čelí živnostníci a firmy riziku pokuty do výše několika milionů korun.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *