full screen background image

Ochranné brýle zajistí bezpečnost zaměstnanců při práci. Jaké jsou možnosti při jejich výběru?

Každý zaměstnavatel je povinen umožnit svým pracovníkům maximální bezpečnost na pracovišti. V případě, že lidé pracují například v prašném prostředí, svářejí apod., je nutné jim pořídit kvalitní ochranné brýle. Na trhu se dnes dají zakoupit mnohé varianty.

 

Proč jsou pracovní brýle tolik důležité?

Má-li zaměstnanec během výkonu práce nasazené ochranné brýle, nedostávají se mu do očí prachové částice, zrnka písku, ale také odštěpky od zpracovávaných materiálů. Zrak je jedním z nejdůležitějších orgánů, proto je třeba mu v zaměstnání s fyzickou námahou věnovat velkou péči, aby nedošlo k jeho poškození. Zaměstnavatel tím nejen chrání své lidi, ale rovněž zajišťuje, že nebude muset hradit náklady v důsledku pracovních úrazů, zároveň udrží personál ve vhodném počtu, tím pádem i patřičnou efektivitu práce.

 

Možnosti při výběru ochranných brýlí

Asi nejběžnějšími modely jsou klasické ochranné brýle s obrubami, jež dokážou účinně zabránit proniknutí prachu a dalších menších nečistot přímo do očí. Jsou ideální hlavně pro jemné mechanické činnosti. Alternativu pak představují brýle s plným výhledem, které se hodí do provozů, v nichž musejí mít zaměstnanci neustále dokonalý přehled o dění okolo sebe. Nezmenšuje se jim zorný úhel.

V oborech, kde se pracuje s tepelnými zařízeními, je praktické zvolit vysoce odolné svářečské brýle. Typicky jde o situace, kdy je nutné svařovat předměty, dále se uplatní při broušení a mnoha dalších náročných činnostech.

Je vhodné myslet na zaměstnance, kteří mají slabší zrak a v civilu běžně nosí dioptrické brýle, potažmo kontaktní čočky. Pro ně se dají pořídit speciální dioptrické ochranné brýle, díky nimž budou mít ostré vidění také během pracovní činnosti.

 

Prodejce ochranných brýlí

Široký výběr ochranných brýlí nabízí eshop společnosti Hoffmann Group. V něm naleznete řadu modelů, a to včetně výše uvedených druhů ochranných brýlí. Lze je zakoupit s čirými skly, ale také v různých barevných odstínech. Například žluté zabarvení skel ochranných brýlí se hodí pro použití za šera během venkovních prací.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *