full screen background image

Potřebujete více diskového prostoru k hostingu nebo vyhrazené úložiště pro zálohování?

Každý problém lze nějakým způsobem řešit, a to i nedostatek diskového prostoru. Co si budeme nalhávat, něco takového řeší čas od času téměř každý. Patříte snad do cílové skupiny i vy? V tom případě vám přijde vhod služba, díky které můžete získat podstatně více prostoru k hostingu nebo úložiště vyhrazené pro zálohování. Externí datové úložiště najdete v nabídce společnosti Coolhousing. S detaily vás seznámíme na následujících řádcích.

Coolhousing aktuálně nabízí dvě různé varianty externího úložiště, a to sdílené datové úložiště s kapacitou do 1 TB a dedikované NASy (Network Attached Storage). Sdílené datové úložiště je vhodné spíše pro nenáročné projekty a slouží jako náhrada kapacity virtuálního serveru, případně odkladiště záloh. Dedikované NASy představují samostatné řešení a ideální datové úložiště pro náročnější projekty.

1. Sdílené síťové datové úložiště

Sdílené datové úložiště označuje diskový prostor v rámci rozsáhlého diskového pole. Pokud preferujete spolehlivé externí datové pole s dostatečnou diskovou kapacitou a příliš neřešíte rychlost odezvy a počet diskových operací, pak je tato služba vhodná i pro vás. Na sdílené datové úložiště lze přistupovat prostřednictvím protokolů FTP, SFTP, RSYNC, SMB a NFS. Protokoly SFTP a RSYNC mohou být šifrovány a zabezpečeny soukromým nebo veřejným klíčem. Na jedno úložiště může přistupovat více uživatelů s různými právy.

2. Vyhrazené síťové datové úložiště

Pod vyhrazeným datovým úložištěm si můžete představit malý server s jednoduchou webovou správou. Prioritou je funkce hlavního úložiště pro data a zálohy, zároveň nabízí další specializované funkce a poslouží vám jako webový, souborový, stahovací nebo emailový server – dostupný vždy a odkudkoliv.

Chcete-li se o službách datacentra Coolhousing dozvědět více, zamiřte na www.coolhousing.net/cz.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *