full screen background image

Potrubní systémy mají mnoho využití

V každé firmě je vždy vítaný způsob, jak výrobu urychlit či zmodernizovat a samozřejmě tak ušetřit náklady i energie a čas. Porubní systémy pomáhají usnadnit práci v mnoha firmách. Co vše umožňují?

S potrubními systémy lze různé materiály přepravovat rychle, bezpečně a s nižšími náklady. Své využití najdou v provozech bez ohledu na jejich zaměření. Přeprava potrubím je stále vyhledávanějším řešením její možnosti jsou totiž mnohem širší, než tradiční formy, jako je vodovod nebo plynovod. Nerez potrubí umožňuje přepravovat suroviny v sypkém, kapalném i plynném stavu, hodí se i pro potravinářství a další oblasti, kde je vyžadováno dodržování přísných hygienických norem.

 

Odsávání par a výparů

V některých profesích je nutné zajistit bezpečný odvod prachu, výparů a par, a to velmi rychle a efektivně. Brusírny, lakovny, chemický průmysl, potravinářství i svářecí práce využívají potrubí k odvodu výparů, škodlivin, olejové mlhy a také třeba brusného prášku nebo jemného prachu. Použít lze potrubí i pro centrální odsávání a vysavače.

 

Přeprava sypkých surovin

Z jedné strany výrobní haly na druhou přepraví potrubí velké množství surovin za krátký čas. Zrychlí se tak zpracování, protože vše převážet na paletách by zabralo mnohem více času. Granule, mouka, káva, koření, čaje, chemické látky, léčiva, hnojiva, vše co je sypké se snadno a rychle dostane k dalšímu procesu pro zpracování nebo třeba k balicí lince. Potrubní systémy dokonale těsní a vyrábí se na míru požadavkům a potřebám daného závodu.

 

Nízkotlaká přeprava

Své využití najde potrubí i v oblasti recyklace surovin. Sklo, elektronika, plasty, dřevo či polystyren, vše jde s potrubním systémem mnohem rychleji. Snadné třídění urychlí proces recyklace a je tak i šetrnější k životnímu prostředí.

Potrubní systémy mají mnoho využití napříč všemi obory a oblastmí průmyslu a výroby. Splňují požadavky na hygienu i bezpečí a pomáhají šetřit náklady i čas.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *