full screen background image

Před čím vším by vás měly ochránit pracovní oděvy

Uvažujete o nákupu pracovního oblečení a ochranných pomůcek? Pak byste měli brát v potaz nejen konkrétní pracovní činnosti, jež vykonáváte, ale také různé situace, v nichž by vás mělo oblečení a obutí ochránit. My se proto právě v tomto článku podrobně podíváme, jaká nebezpečí je zapotřebí brát v potaz. Málo jich u většiny profesí bezesporu není.

 

Nepřízeň počasí vás nemůže překvapit

U venkovních pracovních činností je zapotřebí myslet hlavně na ochranu před různými vlivy počasí. Především chlad může člověku dokonale znepříjemnit jakoukoli činnost. Zima je velmi nepříjemná. Naštěstí se na trhu nachází spousta různých kvalitních zimních bund, fleecových mikin a vyteplených kalhot. Určitě si dejte pozor i na ochranu proti dešti. Oděvy by se měly vyznačovat určitým vodním sloupcem. Sehnat lze i velmi kvalitní zcela nepromokavé pracovní oděvy. Zapomenout nelze ani na vítr. Spousta oblečení už umí ochránit i tehdy, když venku velmi silně fouká vítr.

 

Ochrana před propíchnutím a oděrem

Především ve strojní a průmyslové výrobě se často pracuje s velmi ostrými předměty. Pořezání tak hrozí fakticky na každém kroku. To samé se týká i propíchnutí. Oděvy se tedy musí vyznačovat specifickou vrstvou, díky níž se eliminují veškerá rizika. Pozor také na volbu pracovních bot. Výborné jsou takové, jež disponují kvalitní pevnou kovovou špicí.

 

Pozor na podklouznutí

V souvislosti s obuví je zapotřebí zmínit také specifickou podrážku. Ta musí dokonale ochránit člověka před podklouznutím. Když už se tak stane, musí být fixována především oblast kotníku. U moderních kotníkových pracovních bot je tento stupeň ochrany samozřejmostí.

 

Ochrana zraku a sluchu

Tady už pracovní oděvy nestačí. Neobejdete se bez speciálních pracovních ochranných pomůcek. Na mysli máme v případě ochrany zraku pracovní brýle. Sluch se standardně chrání sluchátky či špunty do uší.
Jeden komentář u “Před čím vším by vás měly ochránit pracovní oděvy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *