full screen background image

TÉMA: Tachografy

Tachografy zaznamenávají dosaženou rychlost vozu v závislosti na čase jízdy. Jsou využívány zejména v silniční dopravě, kde kromě funkce na zlepšení efektivity provozu plní i zákonem dané kontrolní funkce. Záznamy tachografu slouží k ověření doby řízení vozidla jedním řidičem včetně dodržených povinných přestávek nebo výměn posádky. Zároveň také definují rychlost jízdy vozidla v případě nehody. Zařízení musí splnit vysoké nároky na přesnost, spolehlivost, a současně nabídnout jednoduchý přístup k datům.

 

Digitální tachograf

Tak jako v jiných oborech se i u tachografů promítají změny v převodu z analogových měření na digitální. Moderní zařízení dokáže zpracovat informace s větší přesností a v podobě přenosné karty řidiče nebo stažením dat z dálkového přístupu maximálně usnadňují kontrolu dat i následné zpracování. Celý vozový park je možné převést a řídit digitálními tachografy. Výhodou je nejen pohotovější přístup k datům, ale také další rozšiřující funkce.

 

Jednoduché a rychlé stahování dat

Digitální tachograf zapisuje data do vnitřní paměti a současně na vložené karty řidiče a spolujezdce. K povinnostem dopravce patří pravidelné stahování dat a uchovávání těchto dat v originální podobě po zákonem stanovenou dobu. Nemusíte spoléhat na klasické papírové kotoučky, prostředky pro získání dat mohou zajistit snadno ovladatelné stahovací klíče, které přenesou datové soubory do počítače, stahovat data můžete i přímo z karty řidiče. Pokročilé systémy jsou navíc obohaceny vyhodnocením přestupků podle nařízení EU561/2006 a prohlížení stažených dat z karet a tachografu.

 

Efektivní systémy

Součástí nabízených produktů výrobce tachografů je také efektivní systém TIS WEB, tedy aplikace pro zpracování, vizualizaci a archivaci dat digitálních tachografů s možností rozšíření na skenování analogových kotoučů. Hlavní výhodou této služby je neomezený přístup prakticky odkudkoliv, kde je připojení na internet. S programem může být spojena i stolní čtečka čipových karet nebo stacionární zařízení – terminál, který dokáže současně zpracovávat i více karet řidičů.

Mechanika Teplice v oblasti kontroly a měření dat může nabídnout spolehlivé služby, které zajistí nejen samotné dodání tachografů. Může nabídnout i certifikované školení pro montáž a správu zařízení. Prodej zařízení doplňuje také dostupný servisní software a kalibrační pomůcky pro ověření digitálních a analogových tachografů VDO.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *