full screen background image

Přijďte ochutnat kvalitní vína z Toskánska

26. března 2019 můžete přijít ochutnat toskánská vína. Kam? Na degustaci vína v Praze. Budou vám představena Toskánská vína z Montalcina, Montepulciana, Morelina a Carmignana v jednom ročníku 2013. Vrcholem degustace vín Praha v daném termínu budou určitě vína z vinařství Cupano a parcelové Il Nocio z Boscarelli. A již 9. dubna 2019 se můžete na Zborovské 32, Praha 5 potkat se Stanislavem Hrabalem z Velkých Bílovic. Na degustaci vína vám osobně představí 14 vín z řad Hrabal Exclusive Wine a Coteaux Peluic. Budete moci provést také degustaci vína žhavé novinky – nový ročník Velké bílé a červené Slípky. Dlouho se ale nerozmýšlejte! Kapacita na degustaci vína je pouhých 14 míst!

 

Co obnáší degustace vína

Vraťme se ještě na chvíli k degustaci vína. Degustovat kvalitní červené víno nebo kvalitní bílé víno neznamená pít ho po litrech a opíjet se. Smyslem opravdové degustace vína je senzorická, smyslová analýza vína. Při degustaci vína jde o poznání charakteru a kvality vína a jeho následné vyhodnocení. Při degustaci vín je často porovnávána řada vín mezi sebou. Nepleťte si ale degustaci vína s konzumací vína!

 

Dvě, tři sklenky kvalitního vína každý den

I když je možno degustaci vína provádět samostatně v soukromí (degustační sady vín z alifea.cz), přece jen se víno mnohem lépe hodnotí ve společnosti přátel, například právě při degustaci vína Praha. Vždyť snad není společenštějšího nápoje, než právě kvalitní červené víno a kvalitní bílé víno. Ale jak říkají sommelieři, kvalitní víno vydrží otevřené klidně i čtyři dny. Určitě je tedy dobré dát si dvě tři sklenky kvalitního vína večer doma po práci, než do sebe hodit celou láhev hned první večer po otevření. Jiná situace samozřejmě nastává, když člověk není na láhev kvalitního červeného vína nebo kvalitního bílého vína sám.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *