full screen background image

Proč je dobré zateplit půdu i když je už po zimě?

Doufejme, že už můžeme tvrdit, že mrazivé počasí letos již definitivně vyklidilo své pozice. Teplé dny už budou jen přibývat a nutnost vytápění už nebude zapotřebí. Možná se vám to bude zdát absurdní, ale právě nyní je ideální čas k zateplení půd rodinných domů. Proč právě nyní, když už teplo z domácnosti nebude unikat, ale naopak do ní přicházet. Vysvětlení je zcela logické.

 

Teď jsou sluneční paprsky příjemné, ale co až budou opravdu ostré?

V současnosti spíše první ostré sluneční paprsky vyhledáváme a pokud se nějaké objeví rozhodně se před nimi nebudeme schovávat. Co ale v případě, až teplota venku bude přesahovat 30 °C. Pak už budete spíše vyhledávat úkryt před slunečními paprsky. Samozřejmě, že nejčastěji budete vyhledávat úkryt v interiéru vašeho rodinného domu. Ovšem na střechu padá největší množství slunečních paprsků. Nevyužívané půdy bývají často přehřáté na teplotu, která je k nevydržení. A konstrukcí půd proudí rozpálený vzduch přímo do obytných částí rodinného domu. Zateplení střešních prostor je tedy vhodné nejen při zabránění únikům tepla, ale také proti přehřívání interiérů v letních měsících.

 

Požadavky na zateplení jsou stejné v obou případech

Zateplení stropů a půd tedy v zimě brání tepelným únikům z domácnosti a v létě naopak teplu brání příchod do interiéru. Dokáže tedy udržet příjemné klima v interiéru celoročně. Požadavky na zateplení jsou stejné. Na půdách je třeba vytvořit souvislou vrstvu kvalitního izolačního materiálu bez tepelných mostů, kterými by teplo pronikalo. Mezi nejlepší způsoby se v současnosti řadí zateplení pomocí foukané minerální vlny. Konkrétně pak dosahuje skvělých výsledků foukaná izolace Magmarelax. Na realizace zateplení pomocí foukané minerální izolace Magmarelax se na našem území specializuje společnost IP Izolace Polná.

 

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *