full screen background image

Průmyslové utěrky; poradí si s olejem i skvrnami

Čistota je půl zdraví a hlavně předpoklad k bezpečné práci. Moc dobře to vědí nejen úklidové  firmy, ale především výrobní společnosti, které vytvářejí průmyslovou produkci. Vedle nových výrobků vzniká i odpad, který je nutné spolu s nečistotou intenzivně odstraňovat. Užívají se k tomu textilní průmyslové utěrky na jedno použití.

Průmyslové utěrky se používají pro stírání a zachytávání průmyslových nečistot a kapalin. Z hlediska svých charakterových vlastností si poradí s olejem i mastnými skvrnami. Jejich struktura je měkká, savá a nepropouští vlákna.

 

Široké spektrum využití

Speciální utěrky se hodí do průmyslových sektorů, ale také do autodílny, autoservisů nebo čerpacích stanic. Využití najdou všude tam, kde je vysoká koncentrace mazů a mastnot ve všech podobenstvích. To ale průmyslové utěrky vůbec nezaskočí. Jsou k tomuto účelu vyvinuty a dokáží pomoci udržet hygienické předpisy ve všech předepsaných úrovních.

Milují a preferují je i samotní zaměstnanci. Mít do čeho utřít usmolené ruce je v jejich branži velmi důležité a utěrky jsou na omak velmi příjemné. Jejich velkým benefitem je praktické jednorázové užití a následná sběrná čistící recyklace, což v praxi znamená, že dodavatel ve smluvených intervalech dodá čisté utěrky a špinavé odveze do specializované prádelny. Odběratel bude mít vždy hadry do autodílny vždy po ruce a čisté.

 

Nekupujte! Pronajímejte!

Revolučním řešením distribuce průmyslových utěrek je jejich pronájem. Firma dodá klientovi z řad průmyslu, autodílen, autoservisů nebo čerpacích stanic požadovaný počet kusů. Investuje do jejich nákupu, použité kusy pak sesbírá, odveze, vyčistí a vrátí do oběhu. Protože jsou průmyslové nečistoty klasifikovány jako nebezpečný odpad, dodavatel utěrek ještě vystaví report o množství odvezeného nebezpečného odpadu, čímž průmyslníka zbaví břemena s likvidací této ekologické zátěže.

Pronájem průmyslových utěrek se tedy, oproti jejich nákupu a nutné likvidaci, vždy jednoznačně vyplatí. Princip výměny špinavých kusů za čisté dobře poslouží v dílnách, servisech, či výrobních halách, kde jdou utěrky obrátkovým materiálem s rychlou spotřebou. Kromě funkce stírání můžou ochránit pracovní povrchy před znečištěním i poškrábáním. Obzvlášť vhodné jsou pak tyto průmyslové utěrky pro tiskárenský průmysl, jelikož si hravě poradí i s nánosem inkoustu.

Proč použít textilní průmyslové utěrky?

  • mají až 6x vyšší savost než jednorázové papírové utěrky
  • jsou ideálními pomocníky na čištění součástek a stírání nečistot z pracovní plochy i strojů
  • jsou vhodné jako utěrky na auto. I když jsou odolné a pevné, netřeba se bát, že by poškrábaly lak
  • výhodný pronájem zaručí jejich dodání, odvoz a dodání po vyčištění
  • výhodná ekologická likvidace nebezpečného odpadu
  • milují je majitelé i zaměstnanci, jsou prostě bezkonkurenčníNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *