full screen background image

Recept na perník, který vydrž měkký tak dlouho, dokud bude na stole

Perník patří k nejoblíbenějším dezertům našich babiček, kterými nás rozmazlují s láskou doteď. A že si to necháme líbit. Receptů na ně je samozřejmě spousta, ale já jsem si nejvíce zamilovala tento, protože když mám na něj chuť a upeču jej, tak pokud nepřijde návštěva, tak ho máme docela dlouho, protože žiji jen s mamkou a zas sladké nejíme ve velkém, takže ho máme klidně i týden. A co je na tomto perníku skvělé? I po týdnu je krásně měkký, jako byste ho právě vytáhli z trouby.

A je skvělý i pro lenochy, protože je to hrníčkový recept, takže se nemusíte otravovat s váhou. A jak takový perník upéct? Potřebujete 2 hrnky hladké mouky, 1 hrnek polohrubé mouky, 1,5 hrnku krupicového cukru, 3 lžíce kakaa, 1 čokoládový puding (prášek), 1 vanilkový cukr, 1 prášek do perníku, 1 prášek do pečiva, 3,4, lžičky mleté skořice, 2 hrnky mléka, 1 hrnek oleje, 2 vejce, 3-7 lžic rumu (záleží na chuti) a 1 vrchovatá lžíce medu. Nejprve prosejeme mouku a kakao, a potom ke směsi přidáme všechny ostatní sypké suroviny a promícháme. V jiné nádobě vyšleháme všechny tekuté suroviny a do vyšlehané postupně přimícháváme sypkou směs.

Těsto potom vlijeme do vymazaného a vysypaného plechu (mě se nejvíce na vysypávání osvědčila krupice, po ní není šance, že by se vám buchta připekla) a pečeme na 180° C cca 40 minut. Perník je opravdu výborný i samotný, takže pokud se vám nechce, poleva na něj není třeba. Jen si dejte pozor, aby vám těsto neskončilo na koberci. Nejde to dolů, alespoň obyčejným čištěním ne. Na odstranění takových skvrn jsou potřeba už opravdu odborníci se speciálními prostředky, například firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění sedaček a koberců Brno.

Výškové práce Brno si s mytím oknem poradí v každé situaci

Maminka mého manžela mi občas chodívá pohlídat děti, když si potřebuji něco zařídit. Mám holčičku a chlapečka ve věku tři a pět let. Jsou to takoví moji malí raubíři, někdy mě stojí hodně energie a jsem ráda, když mi s nimi tchýně vypomůže.

32147702 - window cleaner using a squeegee to wash a window

Nedávno jsem si potřebovala zajít k lékaři a děti jsem svěřila babičce. Když jsem se vrátila, zjistila jsem, že si babička zdřímla u televize. Šla jsem se podívat, co ti dva mezitím prováděli. Našla jsem je v kuchyni. Věnovali se právě malování voskovkami na okna. To mě teda vůbec nepotěšili. Okna byla celá upatlaná od toho, jak se o ně při malování opírali. Byla jsem ale hlavně ráda, že se jim při tom nic nestalo, takže jsem se zatím řešením jejich malířských pokusů nezabývala.

Tchýně, která se probudila, spráskla nad jejich dílkem ruce. Mrzelo ji, že mám kvůli její nepozornosti práci navíc. Kromě toho umýt voskovku ze skla není vůbec sranda. Řekla mi, ať to zatím neřeším, že něco vymyslí. O dva dny později přišla i s pracovníky úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Brno, výškové práce. Ani nevím, jak se k této firmě dostala, ale její pracovníci byli prostě najednou u mě doma.

Pustili se do práce. Bylo na nich vidět, že jim umývání dává zabrat, ale nevzdávali se, dokud barva nebyla pryč. Dále už asi postupovali jako obvykle. Omyli okno do čista saponátem, setřeli ho gumovou stěrkou a nechali proschnout. Říkali, že okna vždycky leští bavlněnou plenou za sucha. Zdálo se mi to fyzicky náročnější, než jsem zvyklá, ale to, jak potom vypadala moje okna, mě ohromilo. Umyli mi rovnou i zbytek oken v celém bytě, takže jsem měla zase na nějakou dobu vystaráno.

Kvalita práce A SERVISU mě velice mile překvapila. Okna dokonce zůstala čistá déle než obvykle. Určitě všem doporučuji využít jejich služby.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *