full screen background image

Je vaše auto bezpečné? Zjistěte to!

I auta mají své dny. Občas v nich něco cukne nebo nepříjemně zavrčí. Obvykle nejde o nic vážného. Jak tedy poznat, kterému nestandardnímu chování věnovat pozornost, aby pokaždé bezpečně dorazili domů?

 

Když brzdy vrčí…

Brzdy jsou na autě tím nejdůležitějším, uvážíme-li, jakou rychlostí se díky němu pohybujeme. Slabý motor vám přinejhorším trochu pošramotí dojezdový čas, ale haprující brzdy můžou brzy znamenat katastrofu.

Proto jakmile začnete při brzdění cítit v pedálu zvláštní vibrace nebo uslyšíte podivné pazvuky a k tomu všemu se začíná zdát, že auto hůře brzdí, je třeba vše ihned překontrolovat. Sundejte pneumatiku a prohlédněte kotouč i obložení. Hlavně okraj kotouče je důležitý, nemusí na něm být hrana. Zkontrolujte i praskliny ve vnitřní části. Pokud se vám cokoliv nezdá, ihned s autem zajeďte do servisu a nechte brzdy vyměnit. Doporučujeme brzdové kotouče Zimmermann.

 

Vysoká spotřeba je signál

Možná jste si v poslední době všimli, že vaše auto je poněkud palivově náročnější. Není to vaší těžkou nohou, ale mnohem spíše poškozeným nebo děravým výfukem. Poznáte to také na výkonu vozu. Zvnějšku často není nic vidět, ale přesto auto nejede, jak má. Aby celá součástka dlouho vydržela a odolala i agresivní vlhkosti a posypovým solím, doporučujeme kvalitní výfuky Supersprint.

Další částí vozu, která velmi rychle ztrácí na vitalitě jsou pružiny. Jakmile pocítíte zhoršení komfortu jízdy (tz. začnete cítit každý hrbol a nerovnost na cestě), měli byste zbystřit a přidají-li se tupé rány od podvozku a nápadné světlá výška, není už na co čekat. V e-shopu Podvozky Eibach nabízíme pružiny H&R a další nezbytné doplňky a vybavení pro váš vůz. Vše samozřejmě za velmi příjemné ceny. Autodíly si můžete přehledně vybírat podle značky a typu svého vozu jako v profesionálně vybaveném autoservisu.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *