full screen background image

Pneumatiky testované za polárním kruhem. Které vedou?

Zimní boty jsme již do svého šatníku dávno zařadili, ale s přezutím našeho auta často ještě váháme. Do České republiky se ale blíží další studená fronta, takže už rozhodně není na co čekat. A jaké pneumatiky si vybrat? Ukážeme vám ty, které uspěly i za polárním kruhem.

Výroba pneumatik pro zasněženou a mokrou vozovku představuje pro všechny výrobce velkou výzvu. Některým se proto výroba zimních pneumatik daří méně, než jiným. Ty ale z tohoto článku vynecháme. Místo toho se podíváme na zoubek třem skvělým značkám, které si poradí i s drsnými severskými podmínkami.

 

Sníh, led ani mráz je nezastaví

A proč jsme v nadpisu článku zmiňovali polární kruh? Inu protože za ním jsou obvykle zimní podmínky stabilní a skvěle se tedy hodí pro testování pneumatik. A pokud se gumová kola osvědčí i v polárních krajinách, tak u nás budou fungovat přímo špičkově.

Neustále překvapují třeba levné pneumatiky Continental. V obchodech mohou lákat na nízkou cenu a navíc i na skvělé vlastnosti pláště, které se pravidelně stávají vítězi srovnávacích testů. V úvahu byl brán i hluk, který způsobují nebo reliéf dezénu, který ovlivňuje smykové vlastnosti pneumatiky. I tady dopadly „kontinentálky“ skvěle.

V těsném závěsu se pohybují pneumatiky značky Bridgestone, určené pro osobní vozy. Lépe se ji daří na suchu, ale dokáží si příznivě naklonit palivovou ručičku, protože mají nízkou spotřebu a navíc nedělají skoro žádný hluk.

Zapomenout nesmíme ani na spolehlivé pneumatiky Matador. Nebudeme zakrývat, že v mokrých podmínkách mají trochu mouchy, ale na běžnou jízdu po městě jsou perfektní, což oceníte v případě, že máte velmi napjatý rodinný rozpočet. Jejich cena je totiž také více než příznivá.

Pokud hledáte ochranu pro své auto i sebe na mokré, zledovatělé, zasněžené nebo jednoduše ne úplně optimální vozovce, určitě si z nabízených tipů vyberete pneumatiky, které vás osloví. Se značkami Matador, Continental a Bridgestone určitě nešlápnete vedle.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *