full screen background image

Recyklace je základ pro znovuzískání obnovitelných zdrojů

Třídění odpadů je čím dál populárnější nejen v domácnostech. Velké průmyslové firmy mají dokonce zákonem uloženou povinnost s odpadem ekologicky naložit. Co ale dělat ve chvílích, kdy je vzniklý odpad z produktu, který je složen z několika materiálů? Jak probíhá recyklace takového odpadu?

 

Dejme kovu druhou šanci

Mezi suroviny, jejichž získávání začíná být pomalu a jistě obtížné, patří i těžba kovu. Těžba je navíc nákladná a zatěžuje přírodu. Bez kovu by však ledasjaký výrobek, který dělá náš život pohodlnějším, neexistoval. Kov stále patří mezi nejodolnější materiály a hojně se využívá v automotivu, při výrobě elektra i ve stavebnictví. Když tyto výrobky doslouží, je nutné věnovat pozornost jejich likvidaci. Roztřídění a následnou možnost, jak kovové materiály znovu využít, vám usnadní tzv. magnetické separátory. Důmyslně propracované stroje, které díky velmi silným magnetům dokáží změnit odpad ve zdroj cenných materiálů.

 

Jak magnetické separátory fungují a kde najdou své využití?

Může se zdát, že magnetické separátory patří pouze do třídíren odpadů. Omyl. Recyklace není jejich jediným využitím. Právě díky své schopnosti oddělovat kovové i nekovové částice od jiných materiálů, nachází své využití v mnoha a mnoha průmyslových odvětvích. Magnetické separátory lze implementovat do jakékoli výrobní linky. Jejich použití ve výrobě vám poskytne hned několik výhod. Díky rychlému a jednoduchému vyčlenění kovových částic zamezíte poškození či zaseknutí výrobního stroje.

Své využití nachází separátory skutečně všude. Například i v potravinářství, kde zabraňují kontaminaci finálních produktů, jídla, velmi drobnými kovovými částicemi, které mohou pocházet za strojů na zpracování surovin. Stejně tak je velkým pomocníkem tyčový magnetický separátor vysoce odolný vůči chemickým látkám ve farmaceutickém i chemickém průmyslu.

 

Separovat lze i neželezné kovy

Stavební, zemědělské i elektrotechnické firmy ušetří své náklady a udělají více než dobrý skutek pro životní prostředí, když zbylé, nevyužité nebo poškozené výrobky či materiály budou recyklovat a pokusí se z kombinovaných materiálů opět využít maximum pro další výrobu.

Stroje, které jednoznačně pomáhají při recyklaci a šetří tak naši planetu, jsou separátor neželezných kovů, bubnový či závěsný magnetický separátor železa.

Separátor neželezných kovů během procesu třídění je schopný oddělit hliníkové, měděné i mosazné části z odpadu, který byl zpopelněn, nebo je elektronického původu. Stroje si hravě poradí i s rozdělením a recyklací vodivých kabelů.

Specialistou ve výrobě závěsných, bubnových a mnoha dalších separačních a filtračních zařízení je WAMAG. Firma vám navrhne na míru řešení vašich výrobních linek, jejichž součástí budou separátory. Šetřete suroviny, které mají velkou cenu pro budoucí generace.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *