full screen background image

Repasované notebooky – ideální počítač do kancelář?

Repasované notebooky bývají stejně výkonné jako nové a o dost dražší počítače. Pokud však nebudete mít smůlu a zrovna vy nenarazíte na neprofesionálního prodejce. Jak vybrat repasovaný notebook a na co si dát pozor při výběru se pokusíme poodkrýt v následujícím článku.

Co to je repasovaný notebook?

Jsou to vyčištěné, zpravidla vyřazené služební notebooky, které dříve sloužily větším firmám. Tyto notebooky mají vyměněné určité části, tak aby opět plně fungovaly a někdy se mění i klávesnice, protože na ní častým používáním nejde nic vidět.

Rizika

Při koupi repasovaných notebooků se často vystavujete riziku. Faktory jako stáří, stupeň opotřebení komponentů nebo záruka mohou být ošidné. U starších notebooků je mnohem větší pravděpodobnost, že budete muset častěji investovat do oprav a náklady se pak mohou vyšplhat až do tisíců. Naopak se můžete za nižší cenu dostat k lepším strojům s vyšší výdrží.

Záruku totiž neposkytuje výrobce, ale většinou už jen prodejce (pokud nedobíhá původní záruka). Ten může svůj podnik do měsíce zrušit a vy se pak můžete záruky domáhat, jak chcete. U použitého zboží ani nikdy nevíte, co se s ním dříve dělo. Takže pokud pochází z nelegální činnosti, vy ani nemáte šanci to zjistit.

Dobrá koupě

Přesto může být pořízení repasovaného notebooku dobrý obchod. Většina prodejců nabízí výhodné záruky a technickou podporu na určité období a do své firmy můžete získat spolehlivé stroje, které zastanou veškerou práci. A to, čeho jsme se báli v předchozím odstavci, to se v kvalitních obchodech nemůže stát.

Vystaví vám kompletní přehled veškerých parametrů notebooků, ze kterých vybíráte. Kromě těch základních údajů si můžete prostudovat přehledný popis zboží. Stejně tak vám nabídnou možné příslušenství včetně přehledu cen za jejich pořízení.

Ideální počítač do kanceláře

Přestože se jedná většinou o rok až dva staré stroje, tak i dnes mají dostatečný výkon na veškerou kancelářskou práci. Snadno zvládnou prohlížení webových stránek, práci v textovém editoru nebo základní úpravy ve Photoshopu. Jediné, kde jejich výkon nemusí stačit je hraní her, proto je nedoporučujeme do domácnosti.

Výběr komponentů

Někteří prodejci se snaží výběr repasovaného notebooku ještě zjednodušit a vyjít zákazníkovi vstříc. Tak například když zabrousíte k importpc.cz, můžete si zvolit z nabízených možností, přičemž u každého jednotlivého notebooku je jiná nabídka. V nabídce se pak objevuje možnost výběru v těchto parametrech:

 • operační systém
 • rozšířená záruka na 24 nebo 36 měsíců
 • volba pevného disku HDD nebo SSD
 • rozšíření operační paměti
 • různé možnosti klávesnice
 • kancelářský software
 • extra baterie, monitor u stolních PC atd.

U některých notebooků uvádějí rovněž historii výrobních značek. Vy si tak snáze uděláte přehled, jestli vám více vyhovuje Lenovo nebo třeba Dell. Možná se tak potvrdí zkušenosti vašich známých a vy se tak budete moci pohybovat opravdu v okruhu konkrétního výrobce.

Závěrem

Repasované notebooky mají svá pro i proti. Nepřehlédnutelnou výhodou však zůstává poměrně nízká cena i oproti se stále snižujícím cenám základních notebooků. Takže pokud se za každou cenu chcete držet při zemi a nový notebook do kanceláře se vám do limitu nevejde, sáhněte po možnosti repasovaného počítače. Protože kdo umí hledat, svého favorita si najde.
3 x komentováno u “Repasované notebooky – ideální počítač do kancelář?

 1. Kamila Šafková napsal:

  CO říkáte na repasované stolní počítače? Mám teď sehnat do práce klasické PC pro nové brigádníky. Přepokládám ale, že je to kus od kusu, nicméně mám v plánu pořídít tyto dva: http://www.device.cz/pocitace/hp-compaq/hp-compaq-dc5800-sff.html

  Díky za reakci.

 2. LubosHa napsal:

  Super článek. Určitě to není špatná volba, sám jsem kupoval tady http://www.technimax.cz/ a jsem s ním dodnes maximálně spokojen!

 3. Daniel napsal:

  Tak tohle je ale velmi zajímavě sepsaný článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *