full screen background image

Řezání vodním paprskem a laserem- vysoce moderní metody

CNC stroje dnes dokážou neuvěřitelné věci, například umí velice přesně řezat a opracovávat nejrůznější materiály s minimálními chybami. Takový CNC stroj pak zvládne jak řezání s pomocí laseru, tak také takovou pokročilou práci, jako je řezání s využitím vodního paprsku. A právě na tuto metodu a lasery se trochu více zaměříme.

 

Řezání vodou? Je to možné.

Řezání vodním paprskem je postupem, jemuž se již relativně dlouhou dobu věnuje společnost Awac. Tato firma byla založena v roce 1990, takže zkušenosti s prodejem CNC strojů, opravami CNC strojů, stejně jako se servisem CNC strojů má obrovské.

Řezání vodním paprskem Praha je pak službou, která bude ve výsledku znamenat velice přesné zpracování kovů i jiných materiálů, bez toho, aby vznikaly úkosy či jiné problémy spojené se strojní výrobou. Řezání vodním paprskem Brno je metodou moderní a progresivní, kterou si můžeme stručně popsat. Výrobky, získané právě řezáním vodním paprskem, jsou vyhotoveny rychle a kvalitně, najdou si své využití v nejrůznějších oborech lidské působnosti.

Při řezání vodním paprskem Plzeň se využívají vysokotlaká čerpadla a speciální řezací CNC stroje, je možné dělit i velice tenké materiály, stejně jako ty, které dosahují tloušťky cca 25 cm.

Při řezání vodním paprskem se pracuje s velice vysokými tlaky, kdy hovoříme o hodnotách 500 až 7000 Barů. Samotný paprsek pak vzniká v řezací hlavě, a to díky tlakování vody s pomocí výkonných čerpadel. Na konci řezací hlavy se nachází tryska, jejíž hlavní funkcí je regulovat sílu vodního proudu.

Využívají se rovněž abraziva, což jsou pomocné materiály pro opracovávání s pomocí CNC strojů. Ta mají smysl například při řezání dlažby vodním paprskem.

 

Řezání laserem

Vedle řezání vodou můžete poptávat ještě progresivnější metodu řezání s pomocí laseru. CNC lasery, tedy CNC laserové řezací stroje, používají cílený laserový paprsek, jehož pohyb je dopředu naprogramován počítačem. S pomocí CNC řezacího stroje získáte naprosto přesné tvary a rozměry výrobků, hodí se jak na řezání větších ploch, tak také na zpracování složitějších tvarů a konstrukcí.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *