full screen background image

Rušivé světlo z venku omezí rolety

Již dávno neplatí, že když zapadne Slunce, je tma. Lampy veřejného osvětlení, projíždějící auta nebo různé reklamní poutače nás o tmu připravují a často pak máme problém s usínáním a spaním. Zabránit pronikání světla umí rolety.

Málokdo má takové štěstí, že okna jeho domu vedu do lesa nebo polí bez světel a tak má na spánek tmu. Většinou nás ruší lampy veřejného osvětlení nebo jiný zdroj světla, který nám nedá spát a hledáme způsoby, jak si tmu zajistit. S tím nám nejlépe pomohou rolety do interiéru, které jednoduše zatáhneme a žádné světlo nemá šanci. Rolety však nejsou jen praktické řešení pro kvalitní spánek, ale také pomáhají chránit před slunečními paprsky i vytvářet soukromí. Zvlášť teď, při dlouhých sychravých večerech, kdy doma svítíme a bez rolet by nám bylo vidět do domu, jsou rolety milým pomocníkem, který zabrání nechtěným pohledům sousedů a kolemjdoucích.

Rolety jsou však také velmi designovou záležitostí, která posune vzhled interiéru na vyšší úroveň. Na látkové rolety pro použití uvnitř si můžeme zvolit látku, která ladí se zbytkem vybavení a nábytkem a získat tak atraktivní a zároveň praktický doplněk domácnosti. V moderních domech se ale velmi často využívají venkovní plastové rolety, které naopak podtrhují design domu při pohledu zvenku. Mohou i zvyšovat bezpečnost celého objektu a také jsou vhodným řešením tam, kde není žádoucí mít uvnitř na oknech jakékoli doplňky. To velmi dobře znají třeba majitelé koček, psů nebo rodiče malých dětí, pro které není nic zábavnějšího, než rolety prozkoumávat a zvyšovat tak riziko jejich zničení nebo vlastního úrazu.

 

Při výběru rolet tak berte ohled nejen na své zvyky a chod domácnosti či jeho obyvatele, ale také na nejdůležitější účel jejich využití. Tedy zda potřebujete ochranu přes den před slunečními paprsky, v noci zajistit tmu nebo se jedná spíše o designový doplněk. Podle toho si pak vyberte materiál a barvu rolet a jejich provedení.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *