full screen background image

Ponorná čerpadla pomohou řešit problém s vodou

Horké a suché léto přidělalo starosti snad každému majiteli domu či rekreačního objektu, který je s přívodem vody závislý na své studni nebo vrtu. Nízká hladina spodních vod často způsobila, že nebylo jak vodu čerpat a dostat do svého domu. Proto s předstihem na další sezónu mnozí uvažují o novém čerpadle, aby se v budoucnu už do podobné situace nedostali.

Pokud voda ve studni nebo jiném zdroji je, jednoduše ji čerpadlo odvede tam, kde ji zrovna potřebujeme. Když ale voda není, nastává dost velký problém. Čerpadlo jede na sucho, vodu doma nemáme a navíc je velké riziko, že čerpadlo nevydrží, protože si neumí poradit s kalem nebo nečistotami. Vždy je vhodné vybírat ponorná čerpadla na vodu s dostatečnou rezervou výkonu i možnosti čerpání, aby při poklesu hladiny vody nevznikly žádné problémy. Tam kde není možnost napojení objektu na obecní vodovod je zajištění přívodu vody velkou nutností, tedy pokud nechceme léto trávit taháním kanystrů a lahví s vodou pro zajištění alespoň základního komfortu.

Čerpadla se ale nemusí využívat jen pro přívod vody do domu nebo chaty, ale mohou být užitečná i při odstraňování vody. Dlouhodobé sucho totiž nesvědčí ani půdě, která je vyprahlá a při přívalových deštích vodu jednoduše nezvládne vsáknout, ta pak teče kudy může a často končí právě v obydlených oblastech, kde zatopí sklepy a garáže. Odtud je pak potřeba vodu také odčerpat, aby mohlo začít vysušování a úklid. Různé druhy čerpadel pro použití v domácnosti i průmyslu nabízí firma Domintex a v jejím sortimentu najdete i domácí vodárny, systémy pro vytápění a mnoho dalšího. Zatímco v létě tak řešíme nedostatek vody a nutnost nějak ji ze studny dostat, i když hlasina klesla, v zimě nás bude nejvíce zajímat zajištění tepla a teplé vody v interiéru minimálně do jara, než nejspíš opět budeme řešit vodu a její nedostatek. Výběr vhodného čerpadla by se ta neměl omezit jen na cenu, ale při jeho pořízení se vyplatí uvažovat v širším měřítku a dopředu, můžeme si tak ušetřit mnoho starostí.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *