full screen background image

Silikon nové generace

Při rekonstrukcích, instalaci nových oken či dveří, nebo jen při různých opravách jsou silikony nezbytnými pomocníky. Doposud ovšem neexistoval ideální silikon, který měl vynikající mechanické vlastnosti, skvěle přilnul k různému druhu podkladu, byl použitelný v interiéru i exteriéru, neměnil barvu na slunci či působením povětrnostních podmínek atd. Vytvoření „Univerzálně použitelného silikonu“ by se dalo s trochou nadsázky přirovnat k objevu elixíru mládí. Geniální mozky z vývojových oddělení renomovaných firem i výzkumných ústavů si léta lámaly hlavy a snažily se skloubit pozitivní vlastnosti jednotlivých typů.

 

Do teď museli profesionálové dělat kompromisy

V současné době se musí profesionálové na trhu silikonů vždy smířit s určitým kompromisem. Žádný ze stávajících výrobků nesplňuje zcela potřeby profesionálních uživatelů. Nyní lze vybírat z acetických silikonů, které mají vynikající mechanické vlastnosti, ale omezené použití, např. podléhají korozi. Druhá varianta jsou neutrální silikony, které při vytvrzování uvolňují zdraví škodlivé látky, nebo pomaleji vytvrzují a snadněji se špiní. Oba typy tmelů nejsou univerzální a májí své nedostatky. Ideální by bylo propojit pozitivní vlastnosti těchto skupin silikonů a vytvořit zcela nový „Univerzálně použitelný“ silikon.

 

Přichází silikon nové generace

Po několika letém výzkumu, zkoušek a testů poprvé v historii přichází na trh zcela nová generace silikonů. Nový Ceresit Fusion spojuje nejlepší vlastnosti silikonů a vytváří tak zcela unikátní produkt. Díky speciální receptuře ho můžete používat v interiéru i v exteriéru. Má zcela nepřekonatelnou odolnost vůči UV záření, z toho plyne, že spára zůstává neměnná, nestárne, časem nežloutne a zachovává zcela původní odstín. Nebude vás tedy trápit po pár letech zažloutnutí ani pomalé vydrolování. Silikon velice rychle vytvrzuje a následně je odolný vůči znečištění (povrch nelepí). Opravdu rychlé vytvrzení ocení většina z vás, zejména když víte, že děti jsou příliš rozdováděné, než aby poslechly a například na parapet si zatím nesedaly, nebo když potřebujete navazovat další prací a nechce se vám dlouho čekat. Ceresit Fusion má vynikající zpracovatelnost. Při aplikaci vzniká zcela hladký povrch, který eliminuje ulpívání nečistot. Během vytvrzování neuvolňuje zdraví škodlivé látky (neobsahuje karcinogenní složky, jako některé jiné silikony).

Univerzální silikon v pravém slova smyslu

Ceresit Fusion vyniká excelentní přilnavostí na většinu materiálů*, hravě si poradí s betonem, dlažbou, keramikou, PVC, dřevem, sklem, hliníkem, ocelí, mosazi či mědí. Díky svému širokému působení se velmi dobře hodí pro tmelení. Stane se vašim nepostradatelným pomocníkem při instalaci rámů oken a dveří v interiéru i v exteriéru, pro zasklívání, pro tmelení spár na fasádě, pro tmelení v koupelně či při klempířských pracích.

Vybírat můžete z barevné škály bílé, šedé a transparentní. V aplikaci silikonů již nemusíte dělat kompromisy. Neutrální silikon nové generace Ceresit Fusion představuje vaši rychlejší a pohodlnější budoucnost.

www.ceresit.sk

* Nevhodný na PE, PP, PTFE, PMMA a přírodní kámen
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *