full screen background image

Snadnější hubení plevele na komunikacích

Plevel, nečistoty, žvýkačky, to jsou věci, se kterými dnes a denně obce doslova válčí. Bez úklidu komunikací to ale nelze. Ulpívající nečistoty dávají prostor pro růst rostlinám, které narušují povrch komunikace. Proto je důležité udržovat cesty a chodníky v obcích čisté a bez plevele. Likvidace ovšem není snadná. Je třeba přihlédnout k ekologickým aspektům.

Problém likvidace plevele zatěžuje obce i města neustále. Obtížné je zejména vymyslet způsob, který by odstranil plevel z povrchu, nebo jej rovnou vyhubil až ke kořenům a zároveň nezatěžoval životní prostředí.  Plevelu se bohužel nedá zbavit nadobro, nicméně existují postupy, které jsou vhodné na odstraňování plevele v určité fázi jeho růstu.

S komunálními nosiči Kärcher MIC a nástavbou Kärcher WRS 200 lze dosáhnout kýžených výsledků efektivně a bez chemie. Důležitá je při boji s plevelem rozhodně prevence, tedy pravidelné zametání, čímž by se mělo zabránit tomu, aby se vytvářela ideální půda pro semena rostlin. Ne vždy je ale dostatek času na průběžnou prevenci, tudíž se může stát, že se rostlina rozroste. Obecně platí, že čím větší je rostlina a její kořeny, tím jsou větší nároky na její odstranění. Pokud plevel ale ještě není příliš vzrostlý, jsou vhodné metody využívající horký vzduch. Když je již plevel bujnější, přichází na řadu technika odstraňování pomocí horké páry. Kärcher WRS 200 si však snadno poradí i s plevelem, který je už plně rozrostlý a na jeho odstranění je potřeba již horké vody. Zařízení disponuje hořákem o výkonu 105kW, který ohřeje vodu za méně než dvě minuty na 98 °C a Při technice hubení plevele horkou vodou je zasažená celá rostlina až do hloubky ke kořenům. K redukci plevele na zasaženém místě dochází přibližně do tří dnů. Tato technika je rychlá, snadná, a přitom nijak nezatěžuje životní prostředí.

Díky tomu, že Kärcher WRS 200 je sám o sobě úzký a kompaktní, stává se ideálním pomocníkem i na těžko dostupných místech jako jsou úzké chodníky či uličky se zaparkovanými vozy. Kärcher navrhl nástavbu WRS 200 tak kompaktně, že její zadní část zůstává při zahýbání stále v rámci obrysů zrcátek, což značně usnadňuje obsluhu celého zařízení napojeného na komunální nosič. A jelikož je nástavba umístěna na zádi vozidla, zůstává její těžiště stále nízko a dopřává tak řidiči bezpečnější a komfortní jízdu.  Pokud by se však přeci jen našla místa, kam se nástavba dostane jen ztěžka, lze jednoduše k zařízení připojit vysokotlakou pistoli s vhodným nástavcem.

Kärcher WRS 200 lze navíc rychle připojit pomocí připojovacího trojúhelníku. Náročná není ani jeho údržba, ani servis. O ochranu vedení se stará automatický systém na odvápňování kamene. Zařízení je efektivním a nenáročným pomocníkem při hubení plevele.

Více informací naleznete na www.karcher.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *