full screen background image

Starší hardware nepatří do šrotu: Dejte šanci repasovaným serverům!

Chystáte-li se do firmy pořídit nové servery, vězte, že rozhodně není od věci zvážit pořízení repasovaného hardwaru. Ušetříte nemalou částku, aniž byste se museli uchylovat ke kompromisům vůči výkonu. I starší servery vám mohou několik následujících let věrně sloužit. Co byste o nich měli vědět?

 

Výpočetní technika nyní stárne pomaleji

Možná si pamatujete na doby, kdy rok či dva roky starý hardware výkonnostně velmi pokulhával za tím, který byl právě uveden do prodeje. Kdo chtěl využívat nejnovější aplikace, musel pravidelně investovat do nových komponentů a vynakládat nemalé částky. V posledních letech je situace v oboru výpočetní techniky jiná – s většinou aplikací si hravě poradí i starší server, neboť výrobci neinklinují k tak výraznému zvyšování výkonu jako kdysi, ale spíše k energetické úspoře a miniaturizaci.

Což samozřejmě neznamená, že se nenajde nikdo, jehož potřebám odpovídají spíše nové než repasované servery, nicméně pro většinu běžných uživatelů jsou repasované zcela jistě dostačující.

 

Jak se repasované servery dostávají opět do prodeje?

Jak prodej serverů funguje a odkud se hardware bere? Prodejci spolupracují se společnostmi, které se v pravidelných intervalech zbavují zachovalé výpočetní techniky. V případě větší várky technici prohlíží servery přímo na místě. Následně je čistí a případně mění vadné komponenty. Do nabídky se servery dostávají v podobě barebonů (tzn., mají pouze procesor a základní paměť). Konkrétní konfiguraci již provádí zákazník přímo při nákupu.

 

O které značky je největší zájem?

Na to, které značky jsou nejvíce žádané, jsme se zeptali jednoho z největších českých prodejců. Podle Czech Serveru (www.czech-server.cz) jde nejvíce na odbyt HP server. Zákazníci jeví zájem také o servery značky Dell a v menším pak o IMB a Fujitsu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *