full screen background image

Jak je možné regulovat vlhkost vzduchu ve veřejných institucích?

Vzdušnou vlhkost nemusíme sledovat pouze pro to, aby se nám dobře dýchalo. Také vybavení interiéru vyžaduje správnou hladinu vzdušné vlhkosti, aby nedocházelo ke znehodnocování předmětů, které interiér obsahuje. Pokud však není její výše optimální, může vlhkost napáchat škody, které se velmi špatně odstraňují. Proč je dobré používat odvlhčovače na místech, jako jsou muzea, galerie, archivy nebo knihovny?

 

Co je to odvlhčovač?

Ptáte se, co je to odvlhčovač vzduchu? Jedná se o unikátního pomocníka, který dokáže regulovat vlhkost vzduchu v jakémkoliv interiéru. Využít se může nejen ve veřejných institucích, jako jsou galerie, muzea, suterény, kostely, zimní stadiony, sklady nebo archivy, jsou vhodné i pro domácí použití například u krytého bazénu, v garáži nebo všude tam, kde vás trápí vysoká míra vzdušné vlhkosti, která může způsobovat plísně a další problémy.

 

Jak odvlhčovač vybrat?

Odvlhčovač vybírejte vždy podle místnosti, které byste chtěli vysušit. Do domácích podmínek můžete zvolit menší statický model odvlhčovače, pokud byste jej ovšem rádi použili ve velkých interiérech, vyberte větší modely, které jsou navíc opatřeny kolečky pro jejich lepší přesun. Ovládání odvlhčovače je pak velmi snadné pomocí tlačítek na odvlhčovači, využít můžete ale i termostaty či regulátory teploty.

 

Veřejné prostory

Veškerá muzea, galerie, knihovny nebo archivy obsahují cenné artefakty a díla, která si vyžadují velkou péči. Působí na ně i takové vlivy, jako je například vzdušná vlhkost. Aby nebyla tato díla napadena plísní, rzí nebo hnilobou, je nutné jim zajistit optimální vzdušnou vlhkost, která se v takových případech pohybuje od 40 – 50 %. Kvalitní pohlcovač vlhkosti dokáže nastavit tu správnou teplotu a vlhkost vzduchu, aby bylo zajištěno vhodné klima.

Moderní odvlhčovače jsou vyrobeny tak, aby svým designem ladily s okolním interiérem a nikterak kulturní atmosféru nenarušovaly.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *