full screen background image

Technologie vstřikování plastů produkuje dokonale přesné plastové díly

Plastové výrobky a plasty obecně se kolem nás každý den objevují ve velkém množství. Výroba plastových dílů je stále perspektivním oborem a stejně jako v jiných výrobních odvětvích i zde dnes hrají prim moderní technologie, které dokáží ušetřit náklady, a především nabídnout kvalitní produkty. V tomto případě prvotřídní plastové díly, výlisky apod.

 

Na velikosti výlisku nezáleží

Technologie, která se o to stará, tedy vstřikování plastů, přináší množství výhod. Je charakteristická tím, že výroba plastových výrobků je s ní dokonale přesná. Podle detailního nákresu jsou technici schopni produkovat výlisky s přesností menší než jeden milimetr. Rovněž velikost samotného výrobku není nijak určující, lze lisovat miniaturní produkty i velké plastové formy různých hmotností. Díky vstřikolisům s velkým rozpětím přítlačné síly (65 až 1750 tun) umožňuje technologie vstřikování vyrábět produkty s malou hmotností od 1 gramu i například desetikilové výrobky.

 

Široké využití plastových dílů

Vstřikování plastů patří v současnosti na první příčku, co se rozšířenosti technologie pro výrobu plastových výrobků týká. I díky tomu je možné vyrábět různé typy výlisků. Některé jsou obstřikované silikonovým materiálem a získávají tak na pružnosti a chemické odolnosti. Kvalita povrchu a jeho odolnost je vůbec jednou z největších předností této technologie. Mezi další se řadí i nízké výrobní náklady.

Nejen proto je výroba plastových dílů velmi často využívána pro automobilový průmysl. Zadní kryty světel, středové panely v interiérech, ventilátory a další automobilové díly pochází právě ze vstřikolisů.

Pokud hledáte někoho, kdo se výrobou plastových výlisků metodami vstřikování a lisování zabývá, zkuste M.Ward Manufacturing, s.r.o. Na www.mwardmfg.com naleznete nabídku na výrobu širokého spektra plastových výrobků. Nezáleží na tom, zdali potřebujete jeden konkrétní plastový prototyp, nebo se poohlížíte po sériové výrobě, na 14 moderních vstřikovacích strojích bude vaše přání uspokojeno.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *