full screen background image

Potřebujete sanaci zdiva? Vyberte si jednu z těchto technologií

V současné době stavební společnosti při realizaci moderních objektů myslí především na kvalitní izolaci nejen proti vlhku. Bohužel, u starých domů je právě izolace nejslabším článkem, což se projevuje mnoha neduhy, jako je vlhko v místnostech. Pokud tedy hledáte cestu, jak provést izolaci starší nemovitosti, v následujících řádcích vám představíme hned několik možností.

 

Chemická injektáž pro každou stavbu

První možností je podřezání zdiva, které je zároveň i nejznámější. Používá se k tomu diamantové lano, případně řetězová pila, přičemž oběma způsoby je výsledek podobný. Stejně tak je účinnost stejná, ale myslete na to, že řetězová pila nachází uplatnění jen u cihlových staveb. Zatímco diamantové lano si hravě poradí i s odolnějšími materiály a strukturami.

Další variantou je sanace zdiva za pomoci nerezových plechů spojených zámky, která je charakteristická dlouhou životností. Stavbám s vlhkými sklepy se zase doporučuje sanace svislé izolace, jejímž úkolem je odříznout dům od zeminy.

Pokud bychom měli zmínit méně známou, ale přitom nejvíce účinnou metodu, tak se jedná o chemickou injektáž zdiva, jež se neomezuje na žádný konkrétní druh stavby. Cílem injektáže je zajistit vnitřní vodoodpudivosti vyplněním pórů zdiva využitím speciální látky.

 

Obraťte se na specialistu

Jestliže však nemáte se sanací zdiva takřka žádné zkušenosti, obraťte se na odborníka, jenž vám navrhne optimální řešení. Provede vám dlouhodobě účinnou izolaci, díky které se zbavíte vlhkých zdí a dalších problémů v nemovitosti, jež jsou často spojovány právě se špatnou izolací. Jedním z odborníků je František Hróz, jehož portfolio služeb je vskutku bohaté. Posoudí, jak moc je na tom izolace vaší nemovitosti špatně, a informuje vás o tom, co nezbytné je udělat, aby bylo dosaženo kýženého výsledku.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *